Gadżety

Xiaomi Mi Band 5 dostał to, na co w Polsce wszyscy czekali

przeczytasz w 1 min.

Choć od kilku tygodni jest dostępna w Polsce, opaska Xiaomi Mi Band 5 nie miała polskiego interfejsu i użytkownicy musieli radzić sobie z opisami w języku angielskim. Nieprzypadkowo używamy czasu przeszłego – sytuacja wreszcie uległa zmianie.

Xiaomi Mi Band 5: język polski wreszcie trafia do opaski

Xiaomi Mi Band 5 to kawał świetnej opaski fitness. Ba, to jedna z najlepszych opasek na rynku. Duży, kolorowy wyświetlacz AMOLED, rozbudowane tryby treningowe, dokładny pomiar pulsu, kilka praktycznych rozwiązań i długi czas pracy, to atuty, które trudno zlekceważyć. Dla wielu osób nie miały jednak większego znaczenia ze względu na to, że język polski nie był dostępny. Wreszcie się to zmieniło i dziś już możemy cieszyć opisami funkcji w naszym języku. 

Piszemy „wreszcie”, bo na aktualizację musieliśmy czekać ponad miesiąc. Xiaomi Mi Smart Band 5 – bo tak nazywa się międzynarodowa wersja opaski – zadebiutowała w naszym kraju 20 lipca 2020 roku. 

Tak powinno być od razu, ale nie róbmy z tego tragedii

Aktualizacja – z tego co widzimy – jest udostępniania falami. Możliwe więc, że jeszcze nie jest gotowa na waszą wersję urządzenia. Najpewniej jednak zmieni się to w ciągu kilku najbliższych godzin, ewentualnie – dni. Najważniejsze, że coś w tym temacie nareszcie ruszyło. 

Wprawdzie korzystanie z tak prostego gadżetu, jak opaska fitness, nie jest szczególnie kłopotliwe i wystarczy do tego znać podstawy języka angielskiego. Użytkownicy jednak zupełnie słusznie oczekują, że kupując sprzęt z polskiej dystrybucji otrzymają go z interfejsem w języku polskim. 

Źródło: Adrian Matyasik na Twitterze, informacja własna

Czytaj dalej o opaskach fitness: 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  meatinaplasticsack
  12
  Przeczytałem tytuł i pierwsze, co mi do głowy przyszło to... NFC z płatnościami Google Pay. ;P Chwila refleksji i przyszło olśnienie: no tak, w aktualizacji sprzętu nie dołożą, he he he. Poza tym urządzenia Xiaomi mają autorski OS a przez to chyba problem z certyfikacją Google i tego nie da się tak łatwo obejść. No cóż, mi właśnie płatności zbliżeniowych brakuje najbardziej.
  • avatar
   bankaigoku
   4
   Wszyscy to czekają, ale na pełnosprawne NFC do użytku w Europie!
   • avatar
    zaroowka
    3
    Hurrrra!
    A, nie, czekaj, jednak nie dostaliśmy czego chcieliśmy... Bo generalnie to Mi Band czwórka z kilkoma, niewielkimi zmianami.
    Więc nie.
    I tak naprawdę, będę tu już złośliwy - co dostał Mi Band 5 w stosunku do poprzedniej wersji?
    Więcej trybów treningowych?
    Ponoć dokładniejszy pomiar tętna? Serio - myli się częściej niż ten z Mi Band 4. Jaki to postęp?
    Wyzwalanie migawki w aparacie? Jak masz 3 ręce i więcej to może być ok. Ja mam tylko dwie.
    Co takiego rewolucyjnego dostał Mi Band 5? Na co w Polsce wszyscy czekali?

    NIC.
    Zero, null. Miał szansę, ale nie... To tylko lokowanie produktu. Bo musi się sprzedać. Pisałem już o tym, zaraz jak Mi Band 5 się pojawiło - nie ma sensu zmieniać - i nie ma sensu tego kupować.
    • avatar
     ciomasta
     1
     mi aktualizowalo mi fit oraz opaske i dalej niema PL jezyka .