Smartfony

Xiaomi opatentowało smartfona z wyjątkowym, w pełni bezramkowym ekranem

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
24 komentarze Dyskutuj z nami

W bazie WIPO (World Intellectual Property Office) pojawił się niezwykle intrygujący patent. Xiaomi może przygotować smartfona, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Na rynku smartfonów zauważalny jest teraz trend stawiania na wyświetlacze o jak najsmuklejszych ramkach. Chociaż niekiedy tego typu modele określane są mianem bezramkowych, do końca żaden na takowe miano nie zasłużył. Być może wkrótce się to zmieni, przynajmniej jeśli Xiaomi wcieli w życie swój pomysł.

W bazie WIPO (World Intellectual Property Office) pojawił się niezwykle intrygujący patent. Przedstawia on smartfona z wyświetlaczem pokrywającym cały frontowy panel, a jednocześnie zakrzywionym na wszystkich krawędziach. Nie tylko bocznych (jak w niektórych przedstawicielach serii Samsung Galaxy S), ale również na dolnej i górnej.

Xiaomi patent

Nie da się ukryć, iż pod względem stylistyki mielibyśmy do czynienia z przełomem. Pozostają jednak pytanie co do funkcjonalności. Przykład Meizu Zero pokazuje, iż da się zrezygnować z fizycznych przycisków. Można zastawiać się natomiast co z frontowym aparatem. Jeśli nie zostanie zastosowany wysuwany moduł to należałoby sądzić, że zostanie on ukryty pod wyświetlaczem lub nie pojawi się wcale.

Xiaomi radzi sobie na rynku smartfonów doskonale, przoduje też w kwestii odchudzania ramek wokół wyświetlaczy, czego najświeższym dowodem Xiaomi Mi Mix 3. Wierzycie w realizację powyższej koncepcji?

Źródło: nl.letsgodigital

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fishrman
  Następnym krokiem będzie wyświetlacz dookoła.. taki 360st

  Fakt, nie można przejść obok tego obojętnie, ale po dłuższym zastanowieniu zapytam ... 'ale po co?'
  17
 • avatar
  Premek1804
  Kupię używaną oponę od stara
  7
 • avatar
  Kuciem
  Ja pewnie przechodze obojetnie.
  Bo nawet nie wiem jak mialbym go zlapac.
  6
 • avatar
  barges
  taki 5-5,5 cala bez przedniego aparatu indukcja i duża bateria + oled i byłby w sam raz dla mnie ;-)
  3
 • avatar
  czapelka21
  Ile za tego Opla? Pojeździ na gnojniku?
  2
 • avatar
  HomeAudio
  Może wiele sensu taki ekran nie ma... ale wygląda fajnie :) Nie wiem czy bym się nie skusił :)
  1
 • avatar
  Silver
  Ponawiam pytanie kiedy zaczną produkować z powrotem telefony dla ludzi z 16:9, przyciskami nie wyświetlanymi tylko poniżej ekranu, głośnikami stereo? Dodałbym rozsądną cenę, ale na to chyba nie ma co liczyć.
  1
 • avatar
  Dragonik
  sprzedam opla
  -4
 • avatar
  bullseye
  Całkiem ok, po co mi ta kamera z przodu ? Użyłem jej raz by sprawdzić czy pod monitorem kabel się nie wypiął, i tyle z tego gadzetu. Nawet nie wiem czy działa :)
  -4
 • avatar
  ahael
  Jednak wolę metalowe ramki...jedno uderzenie bokiem i rozbity ekran ...dla mnie bez sensu. Lepiej im to idzie z serią MiX bez 3 z badziewnym sliderem. Trochę brudu i kłopot gotowy.
 • avatar
  eltra
  Ja nie wiem po co wogle przednia kamera kiedy to zazwyczaj zdjęcia z jej udziałem są delikatnie mówiąc badziewne... ja nie używam przedniej wcale i raczej żadna mnie do tego nie zachęci....
 • avatar
  RatajReplay
  Wiele osób pisze że to bez sensu i po co to komu. Raczej chodzi o pokazanie, że jest możliwy taki zabieg, a nie jest on do wykonania prosty z technologicznego punktu widzenia. Nawet ekran posiadający jednakowe ramki w każdej strony, a nie zawijany na krawędzie jest ciężki do wykonania, zazwyczaj producenci zostawiają tą "bródkę" u dołu, bo zwyczajnie nie opłaca się im jej likwidacja. Z technologicznego punktu widzenia daję dużego plusa, z praktycznego zgodzę się, może być różnie.
 • avatar
  RatajReplay
  .