Smartfony

Xiaomi opatentowało smartfona z wyjątkowym, w pełni bezramkowym ekranem

przeczytasz w 1 min.

W bazie WIPO (World Intellectual Property Office) pojawił się niezwykle intrygujący patent. Xiaomi może przygotować smartfona, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Na rynku smartfonów zauważalny jest teraz trend stawiania na wyświetlacze o jak najsmuklejszych ramkach. Chociaż niekiedy tego typu modele określane są mianem bezramkowych, do końca żaden na takowe miano nie zasłużył. Być może wkrótce się to zmieni, przynajmniej jeśli Xiaomi wcieli w życie swój pomysł.

W bazie WIPO (World Intellectual Property Office) pojawił się niezwykle intrygujący patent. Przedstawia on smartfona z wyświetlaczem pokrywającym cały frontowy panel, a jednocześnie zakrzywionym na wszystkich krawędziach. Nie tylko bocznych (jak w niektórych przedstawicielach serii Samsung Galaxy S), ale również na dolnej i górnej.

Xiaomi patent

Nie da się ukryć, iż pod względem stylistyki mielibyśmy do czynienia z przełomem. Pozostają jednak pytanie co do funkcjonalności. Przykład Meizu Zero pokazuje, iż da się zrezygnować z fizycznych przycisków. Można zastawiać się natomiast co z frontowym aparatem. Jeśli nie zostanie zastosowany wysuwany moduł to należałoby sądzić, że zostanie on ukryty pod wyświetlaczem lub nie pojawi się wcale.

Xiaomi radzi sobie na rynku smartfonów doskonale, przoduje też w kwestii odchudzania ramek wokół wyświetlaczy, czego najświeższym dowodem Xiaomi Mi Mix 3. Wierzycie w realizację powyższej koncepcji?

Źródło: nl.letsgodigital

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fishrman
  17
  Następnym krokiem będzie wyświetlacz dookoła.. taki 360st

  Fakt, nie można przejść obok tego obojętnie, ale po dłuższym zastanowieniu zapytam ... 'ale po co?'
  • avatar
   Premek1804
   7
   Kupię używaną oponę od stara
   • avatar
    Kuciem
    6
    Ja pewnie przechodze obojetnie.
    Bo nawet nie wiem jak mialbym go zlapac.
    • avatar
     barges
     3
     taki 5-5,5 cala bez przedniego aparatu indukcja i duża bateria + oled i byłby w sam raz dla mnie ;-)
     • avatar
      czapelka21
      2
      Ile za tego Opla? Pojeździ na gnojniku?
      • avatar
       HomeAudio
       1
       Może wiele sensu taki ekran nie ma... ale wygląda fajnie :) Nie wiem czy bym się nie skusił :)
       • avatar
        Silver
        1
        Ponawiam pytanie kiedy zaczną produkować z powrotem telefony dla ludzi z 16:9, przyciskami nie wyświetlanymi tylko poniżej ekranu, głośnikami stereo? Dodałbym rozsądną cenę, ale na to chyba nie ma co liczyć.
        • avatar
         Dragonik
         -4
         sprzedam opla
         • avatar
          bullseye
          -4
          Całkiem ok, po co mi ta kamera z przodu ? Użyłem jej raz by sprawdzić czy pod monitorem kabel się nie wypiął, i tyle z tego gadzetu. Nawet nie wiem czy działa :)
          • avatar
           ahael
           0
           Jednak wolę metalowe ramki...jedno uderzenie bokiem i rozbity ekran ...dla mnie bez sensu. Lepiej im to idzie z serią MiX bez 3 z badziewnym sliderem. Trochę brudu i kłopot gotowy.
           • avatar
            eltra
            0
            Ja nie wiem po co wogle przednia kamera kiedy to zazwyczaj zdjęcia z jej udziałem są delikatnie mówiąc badziewne... ja nie używam przedniej wcale i raczej żadna mnie do tego nie zachęci....
            • avatar
             RatajReplay
             0
             Wiele osób pisze że to bez sensu i po co to komu. Raczej chodzi o pokazanie, że jest możliwy taki zabieg, a nie jest on do wykonania prosty z technologicznego punktu widzenia. Nawet ekran posiadający jednakowe ramki w każdej strony, a nie zawijany na krawędzie jest ciężki do wykonania, zazwyczaj producenci zostawiają tą "bródkę" u dołu, bo zwyczajnie nie opłaca się im jej likwidacja. Z technologicznego punktu widzenia daję dużego plusa, z praktycznego zgodzę się, może być różnie.
             • avatar
              RatajReplay
              0
              .