Smartfony

Xiaomi zaprezentuje Redmi Note 5 i Redmi Note 5 Pro, ale nie do końca wiadomo czego oczekiwać

przeczytasz w 1 min.

Na 14 lutego, a więc na najbliższą środę, zaplanowana została konferencja prasowa. Xiaomi pochwali się dwoma smartfonami, ale nie muszą być to zupełnie nowe propozycje.

Jakiś czas temu wydawało się niemal pewne, iż Xiaomi Redmi Note 4 nie doczeka się następcy. Najnowsze informacje ponownie rozpoczynają dyskusję na ten temat.

Na 14 lutego, a więc na najbliższą środę, zaplanowana została konferencja prasowa. Odbędzie się ona w Indiach, a zaprezentowany ma być nie tylko Xiaomi Redmi Note 5, ale również Xiaomi Redmi Note 5 Pro.

Nie można być jednak pewnym, iż chodzi o nowe propozycje. Prawdopodobny jest bowiem scenariusz zakładający, iż będą to znane nam już modele Redmi 5Redmi 5 Plus, które na rynek indyjski trafią pod nieco innymi nazwami.


Przecieki na temat specyfikacji nie rozwiewają wątpliwości. Wedle nich parametry Xiaomi Redmi Note 5 pokrywają się z Redmi 5 Plus, ale już w przypadku Xiaomi Redmi Note 5 Pro trudno znaleźć odpowiednika.

Model ten posiadać ma bowiem 5,7-calowy (lub 5,9-calowy) wyświetlacz 18:9 Full HD+, a także procesor Qualcomm Snapdragon 636 i 4 GB lub 6 GB RAM, w zależności do wersji. Dodatkowo wymienia się podwójną kamerę główną 12 Mpix + 5 Mpix, frontową kamerę 20 Mpix i baterię 4000 mAh.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Źródło: Xiaomi India

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Silver
  3
  Rzekłbym, że nVidia ani AMD nie wydawali takich kotletów jak Xiaomi ostatnio. Zwykły Redmi Note 5 powinien być oparty SD 636 zaś Pro 660 bądź nawet 670.
  • avatar
   Fiona
   0
   Oj czyżby początek sodówki u nich ?