Audio

Radiobudzik Yamaha z Bluetoothem i NFC naładuje Twojego smartfona

przeczytasz w 1 min.

Firma Yamaha zaprezentowała sprzęt, który bez najmniejszego zawahania można by nazwać radiobudzikiem godnym naszych czasów.

Yamaha TSX-B72 radiobudzik wygląd

Firma Yamaha zaprezentowała sprzęt, który bez najmniejszego zawahania można by nazwać radiobudzikiem godnym naszych czasów. I choć mogłoby się wydawać, że era tych urządzeń dawno już minęła, to model TSX-B72 pokazuje, że nic bardziej mylnego – być może właśnie otwiera się przed nimi zupełnie nowy rozdział.

Yamaha TSX-B72 to radiobudzik mogący bezproblemowo pełnić funkcję podstawowego nagłośnienia w sypialni (podkreślam słowo „podstawowego”). Producent obiecuje, że jego nowe dzieło mimo niewielkich wymiarów może jednak pochwalić się „wyjątkowym, pełnozakresowym dźwiękiem z odpowiednim basem”. To wszystko dzięki systemowi dwóch głośników i zastosowaniu odpowiednich technologii. Na tym jednak nie koniec.

Otóż radio to zostało wyposażone w moduł Bluetooth, dzięki któremu możliwe jest bezprzewodowe odtwarzanie muzyki. Bardzo interesującym dodatkiem jest także obsługa technologii NFC, umożliwiającej zbliżeniowe parowanie z urządzeniami mobilnymi. Całości dopełnia natomiast port USB, za pomocą którego możemy naładować swojego smartfona.

Mimo to najciekawszą cechą urządzenia TSX-B72 jest chyba sposób, w jaki nas ono budzi. Alarmy narastające nie są wprawdzie niczym nowym, ale dzieło firmy Yamaha dodatkowo ogranicza wysokie częstotliwości na początku i dodaje je stopniowo, wraz z pogłaśnianiem melodii. Możemy wybierać spośród muzyki zapisanej na naszych urządzeniach mobilnych lub po prostu zdecydować się na radio FM.

Więc jeśli Twój radiobudzik ma już swoje lata i to, co kiedyś można było nazwać „bielą” dziś ma już z nią niewiele wspólnego to może warto zastanowić się nad wymianą. A model Yamaha TSX-B72 wygląda tak, że przynajmniej ja mógłbym go pokochać. No, gdyby nie ta cena. Urządzenie zostało bowiem wycenione na 200 dolarów.

Źródło: DigitalTrends

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  2
  Musze sobie coś sprawić do budzenia ;) ale nie za 200 dolarów ;)
  Bo przez te tradycyjne budziki to zawału podczas budzenia można dostać;))
  • avatar
   vitapy
   2
   Hmm 2,4GHz postawić sobie przy głowie w czasie snu, jaki to człowiek będzie naładowany po przebudzeniu - bez porannej kawy będzie można żyć ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Za takie pieniądze powinni wstawić moduł bezprzewodowego ładowania, a nie tylko głupie USB...
    • avatar
     TheEquinoxe
     0
     Może gdyby kosztował 200zł to mooooże. Ale nie za taką cenę, to już mi wystarczy mój telefon do budzenia mnie...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Gdybym mieszkał w Ameryce...