• benchmark.pl
 • Gry
 • YouTube Gaming startuje - czy Twitch ma się czego obawiać?
Gry

YouTube Gaming startuje - czy Twitch ma się czego obawiać?

przeczytasz w 1 min.

YouTube Gaming ma wszystko to, co powinna mieć platforma dla miłośników gier.

YouTube Gaming

YouTube jest jedną z najważniejszych platform dla miłośników gier. Pod wieloma względami przegrywa ona jednak z Twitchem. Firma Google postanowiła coś w tym temacie zmienić. I tak oto powstał YouTube Gaming.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami YouTube Gaming jest konkretną konkurencją dla Twitcha. Poza nastawieniem wyłącznie na gry mamy tu zatem wszystko to, co być powinno. Jest wersja webowa (oparta na HTML5, dzięki czemu działa w każdej przeglądarce) i aplikacja mobilna. Jest możliwość odtwarzania filmików o wysokiej rozdzielczości z szybkością 60 klatek na sekundę. Jest dobrze znany interfejs, w którym szybko się odnajdziemy. Jest też intuicyjny system strumieniowania na żywo, a to o to właśnie przecież tutaj chodzi.

YouTube Gaming powstał jako alternatywa dla Twitcha i tzw. streamy stanowią ważną jego część. Niemniej Google nie ukrywa, że założenie jest takie, by była to przede wszystkim platforma zrzeszająca miłośników gier wszelkiej maści. Dlatego też z poziomu YouTube Gaming otrzymamy też szybki dostęp do powiązanych stron i kanałów na YouTube. Wystarczy, że wybierzemy interesującą nas grę i w jednym miejscu znajdziemy wszystkie materiały, które mogą nas zainteresować (streamy, let’s playe, zwiastuny itp.).

Na razie YouTube Gaming oferuje strony dla 25 tysięcy gier oraz materiały najpopularniejszych YouTuberów publikujących filmiki z gier. Najbliższe miesiące pokażą czy pomysł się przyjmie – dajcie znać w komentarzach co o tym myślicie. Tymczasem poniżej możecie zobaczyć jak ta platforma w ogóle wygląda:

Sprawdź YouTube Gaming.

Źródło: YouTube Gaming, TechCrunch

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Massacrul
  2
  Przecież ten interfejs to jakaś tragedia, trudno cokolwiek odnaleźć.

  Dodatkowo jak nie znajdziesz gry po lewej w "trending", to z poziomu wyszukiwarki nie idzie jej dodać do ulubionych.

  Jak to tak ma wyglądać to ja dziękuję, wolę prosty ale przejrzysty interfejs na Twitch.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Sporo oglądam twitcha... Głównie turnieje i streamy profesjonalych graczy. Tak zwane Let's Playe na youtube też lubię, dlatego nawet czekałem na platforme od googla. Niestety zgadzam się z Massacrul. Interfejs jak na razie bardziej przeszkadza niż pomaga...
   • avatar
    czerwonyznajomy
    -14
    Oglądnie jak ktoś gra w gry... ale ciekawe.
    • avatar
     mutissj
     0
     Rano widziałem 6 livów tylko, design jeszcze do popraw...
     • avatar
      Nullmaruzero
      0
      Pożyjemy, zobaczymy. Jak ma być nie tylko platformą do streamowania ale generalnie od gier to może tam zawitam. Same streamy mnie nie interesują, za stary jestem na patrzenie jak ktoś gra :D Wyjątek to gameplaye gier których zakup rozważam.