Internet

YouTube coraz popularniejszy wśród Polaków

przeczytasz w 1 min.

YouTube zyskuje sobie coraz większą popularność na świecie i, jak pokazują najnowsze badania – nie inaczej wygląda sytuacja w Polsce.

YouTube

Serwis YouTube jest niewątpliwym gigantem pośród stron umożliwiających oglądanie i udostępnianie materiałów wideo. Jest tak przede wszystkim dlatego, że właścicielem platformy jest firma Google – pomijając już nawet ogromną kampanię promocyjną, mamy tutaj dzięki temu między innymi dobry program partnerski dla twórców oraz bardzo szeroką gamę filmików z każdej niemal kategorii, za których oglądanie nie trzeba płacić.

YouTube zyskuje sobie coraz większą popularność na świecie i, jak pokazują najnowsze badania – nie inaczej wygląda sytuacja w Polsce. Aktualnie filmiki na tej platformie ogląda prawie 14 milionów internautów. Oznacza to, że liczba użytkowników wzrosła o niemal 11 milionów w porównaniu z 2006 rokiem, kiedy to YouTube został wykupiony przez Google, a także o milion w stosunku do roku ubiegłego.

„Trudno zaprzeczyć, że YouTube stał się synonimem internetowej telewizji. Co ciekawe, popularność zdobył nie przez uznanie u profesjonalnych producentów filmowych i tradycyjnych stacji telewizyjnych, ale dzięki „User Generated Content”, czyli treściom udostępnianym przez samych użytkowników, uważanym za mniej wartościowe” – skomentował Andrzej Garapich, prezes firmy Polskie Badania Internetu.

Poniżej prezentujemy wykres, przedstawiający zasięg serwisu YouTube wśród polskich internautów, stworzony na podstawie badań PBI:

YouTube zasięg Polska

Serwis YouTube jest liderem w polskiej sieci w kategorii wideo. Jak daleko w tyle zostawia on konkurencję? Jak się okazuje – bardzo. Wrzutę, która uplasowała się na drugiej pozycji, odwiedza miesięcznie nieco ponad 2,3 miliona użytkowników. Trzecie ToSieWytnie z kolei przyciąga co miesiąc niecałe 2 miliony widzów.

Źródło: PBI/Gemius, IHubMedia, Google

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  21
  Na pewno prowadzimy jesli chodzi o durne komenty pid filmikami typu "Polska przejmuje ten film".
  • avatar
   Kieresz
   12
   "stracilem 2 minuty mojego zycia i chce je z powrotem"....
   • avatar
    aquadigger
    6
    "gwałce przycisk replay"
    • avatar
     viper88
     5
     PIERWSZY!!!!
     • avatar
      kamil330i
      4
      w 1:01 słychać strzały :D
      • avatar
       szczurek1995
       1
       unsub
       • avatar
        Q'bot
        0
        Znaczy się polacy gustują w tnącym video i reklamach.. dobrze wiedzieć
        • avatar
         vilku664
         0
         Ruchałbym
         • avatar
          axelbest
          0
          jestę jutuberę
          • avatar
           adamowski10
           0
           Coraz? Przecież j. polski to język urzędowy na youtube :D