Internet

YouTube zyska świetną funkcję - przyda się nie raz

przeczytasz w 1 min.

YouTube zyskuje nową funkcję. Dzięki niej łatwiej ci będzie dostrzec istotne szczegóły na oglądanym materiale wideo.

YouTube z funkcją „zoom”

Zdarza się czasem tak, że trudno dostrzec najważniejsze szczegóły podczas oglądania filmu na YouTube. Już niebawem ten problem ma jednak odejść do przeszłości. Pojawi się bowiem funkcja, dzięki której zobaczymy fragment materiału w powiększeniu. Takie przybliżanie i oddalanie będzie maksymalnie uproszczone – wystarczy „uszczypnąć” ekran w interesującym nas miejscu. 

YouTube zoom

Obecnie jedynym sposobem na zwiększenie widoczności szczegółów jest ustawienie wyższej rozdzielczości i wypełnienie odtwarzaczem całego ekranu (co zresztą na urządzeniach mobilnych też osiągamy „szczypaniem”). Taka funkcja będzie jednak dużym krokiem naprzód. 

Przybliżanie do przetestowania

Co najlepsze – wystartowały już testy tego rozwiązania. Na swoich urządzeniach sprawdzić je mogą na razie tylko abonenci YouTube Premium (którzy znajdą tę opcję w sekcji nowych funkcji w Ustawieniach konta). Spodziewamy się jednak, że z czasem funkcja trafi też do tych, którzy budżet serwisu zasilają poprzez oglądanie reklam. Trudno natomiast podać jakąś konkretną datę, kiedy miałoby się to wydarzyć. 

Przypomnijmy na koniec, że abonament YouTube Premium – poza dostępem do nowych, eksperymentalnych funkcji – oferuje także brak reklam w serwisie, możliwość pobierania filmów do późniejszego oglądania offline, opcję odtwarzania „w tle” na smartfonie czy też pełen dostęp do usługi YouTube Music Premium. A kosztuje to 23,99 zł miesięcznie. 

Źródło: 9to5Google, XDA-developers, Engadget

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Siderion
  2
  W wersji przeglądarkowej przydałoby się powiększenie do szerokości ekranu, bo większość "twórców treści" w wrzucając filmy w pwoporcjach 21:9 (np zwiastuny filmów) - osadza je jako 16:9 z czarnymi pasami u góry i dołu już "wgranymi" wtedy na monitorze 21:9 dostajemy pasy u góry i dołu (bo są wgrane na filmie) a do tego po bokach (bo inne proporcje). A wystarczyłoby wrzucać jako 21:9 - niektórzy potrafią. Na telefonach w aplikacji można łatwo rozszerzyć wideo do ekranu, a na PC trzeba użyć rozszerzeń do przeglądarki ;/
  • avatar
   dzejsonista
   1
   "oferuje także brak reklam w serwisie"
   Nigdy żadnej nie widziałem xD
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    oho, obudzili się z zoomem na youtube.
    a to już nie mają w planie wprowadzania 3ciej reklamy pod rząd pomiędzy filmami i w trakcie ich trwania? to jest powód dlaczego ograniczam youtube jedynie do wybranych treści. reszta gdzie indziej.
    • avatar
     Jarosław_Wyzwoliciel
     -3
     Z Krychą będziemy umieszczać filmiki zachęcające do wyjścia z Mumii Jewropejskiej!
     • avatar
      dolph
      0
      Tyle lat a nadal nie ma multicam na yt :( szkoda...

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login