Gry

Zabiła wirtualnego męża i trafi za kratki?

przeczytasz w 1 min.

Dokonanie zemsty na swoim wirtualnym partnerze – w tym wypadku mowa o internetowym małżonku – może oznaczać duże kłopoty w świecie rzeczywistym. I choć może wydawać się to nieco zabawne, to jednak pewna Japonka na najbliższy czas zapewne straci poczucie humoru.

43-letnia Japonka została aresztowana po tym jak zalogowała się na konto swojego „wirtualnego męża” w grze internetowej MapleStory, by następnie uśmiercić wybranka poprzez skasowanie jego awatara (postaci w grze). Obecnie jest to już dość poważne wykroczenie. Za manipulację danymi elektronicznymi i prywatnymi właściciela konta grozi jej kara nawet 5 lat więzienia.

Na co dzień kobieta jest nauczycielką gry na pianinie, jak i fanką gry Maple Story. Pewnego razu poznała w niej 33-letniego pracownika biurowego i zdecydowała się go poślubić. Oczywiście wirtualnie. Relacje pomiędzy nimi były bardzo udane, jednak po pewnym czasie mężczyzna najwyraźniej znudził się taką znajomością i postanowił bez powodu zostawić o 10 lat starszą wybrankę. Bynajmniej nie wywołało to w kobiecie obojętności. Japonka bardzo się zdenerwowała takim stanem rzeczy i zdecydowała, że zemści się na swoim „byłym mężu”. Tak więc zalogowała się na konto mężczyzny i usunęła należącą do niego postać wirtualną. Minęło kilka dni i została aresztowana. Jej „internetowy były mąż” bardzo zirytował się takim zachowaniem „żony” – postanowił zgłosić sprawę na policję.

Co ciekawe, przedstawiciele władz zapytali później kobietę o powód takiej – co tu kryć – nieprzemyślanej reakcji. 43-letnia Japonka wyjawiła: „… Tak nagle się ze mną rozwiódł. Bez żadnego słowa wyjaśnienia mnie zostawił. To mnie zdenerwowało”.

Kobieta nie planowała zemsty w rzeczywistym świecie, jednak za wykorzystanie poufnych danych drugiej osoby grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności, czy też grzywna wynosząca ok. 5000 dol.

Gra Maple Story to typowy MMORPG, choć utrzymany w cukierkowej grafice. Więcej na temat gry można znaleźć tutaj.

Źródło:Tom’s Guide.com

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  0
  Żałosne...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Japonia to dziwny kraj...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    hehe i po co się żenił^^
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     To poniekąd podchodzi po kradzież konta a często takie kąta mają swoją wartość na rynku więc... Np w Polsce za kradzież konta praktycznie nic nie można zrobić więc sprawy się bierze we własne ręce i jedzie sklepać nieudatnego oszusta:)