Systemy operacyjne

Pracownik Microsoftu przypadkiem odkrywa jeden z detali Windows 11

przeczytasz w 1 min.

Pracownik Microsoftu przypadkiem zamieścił na Twitterze obrazek, na którym ujawnił, że wbudowany w Windows 11 Notatnik otrzyma funkcję zakładek.

Ups, zamieściłem tweeta

Jeden ze starszych menedżerów produktu w Microsofcie przypadkiem wrzucił na Twittera screenshot z zastrzeżonej wersji Notatnika, która pokazuje, że w edytorze tekstu dostępna będzie funkcja zakładek. Tweet został usunięty po kilku minutach, lecz entuzjaści Windowsa bardzo szybko podłapali temat. Zrzut Ekranu zawiera wewnętrzne ostrzeżenie firmy: „Poufne Nie omawiaj funkcji ani nie rób screenshotów" (Co wskazuje na to, że człowiek ten należy do grona tych osób, które najbardziej od życia chcą tego, by siedzieć sobie wygodnie w leżaku i patrzeć jak świat wokół płonie. Szanuję takie podejście).

Screenshot usunięty z Tweetera po kilku minutachScreenshot usunięty z Twittera po kilku minutach 

Co to może oznaczać?

Ostrzeżenie sugeruje, że funkcja kart jest w fazie testów wewnętrznych w firmie i być może dotrze do niejawnych testerów Windows 11 w pierwszej połowie 2023 roku. Jeśli Microsoft pójdzie nadal w tym kierunku, będzie to pierwsza wbudowana aplikacja, która otrzyma interfejs z kartami po tym, jak został on dodany do Eksploratora Plików. Pierwotnie funkcja ta (pod nazwą sets) była testowana we wszystkich aplikacjach na Windows 10, lecz firma wycofała się i anulowała projekt. 

Źródło: theverge 

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rafalcl
  21
  Nie-sa-mo-wi-te, to wielki krok dla Notatnika.
  Notepad++ patrzy na to z politowaniem.
  • avatar
   misterdex
   9
   WOW - zakładki w notepad;.. to jest news na miarę microsoft. nowa nowosć. no kurde to jest takie AMAZING jak nocz w ajfonie....
   • avatar
    Vengir
    5
    Co to jest Tweeter? Czy to jakaś podróbka Twittera?
    • avatar
     Chiny_X
     4
     Ciekawe, kiedy przyznają się, że np. używają naszych komputerów do kopania kryptowalut.
     Przecież niemożliwe jest, żeby windows tak mulił, czy tak kiepsko wyglądające gry (które śmigają na konsolach), tak słabo działały na demonach prędkości (w porównaniu do konsoli).
     • avatar
      PerfectDAY
      2
      Ciekawe za ile lat dodadzą jakiś słownik do sprawdzania ortografii i obsługę różnych języków programowania.
      • avatar
       Krzem
       1
       To wcale nie jest wygodne. Osobne instancje w przypadku Notatnika są bardzo przydatne. Nierzadko mnie to wkurza w programie Sumatra PDF że wszystkie pliki mam otwarte pod jedną belką w pasku zadań.
       • avatar
        Klops
        0
        25 lat temu w Turbo Pascalu zrobiłem notatnik. Pytał o temat notatki, zapisywał go jako nazwę pliku lub katalogu. Treść w pliku.