• benchmark.pl
 • Zewnętrzna nagrywarka Blu-Ray z poczwórnym interfejsem

Zewnętrzna nagrywarka Blu-Ray z poczwórnym interfejsem

przeczytasz w 1 min.

Firma OWC (Other World Computing) przestawiła zewnętrzną nagrywarkę Blu-Ray o prędkości wypalania 8x (BD-R). Urządzenie o oznaczeniu Mercury Pro Blu-ray/SuperDrive, bazuje na napędzie Pioneer BDR-203. Pozostałe nośniki nagrywarka wypala z prędkościami dochodzącymi do 16x (DVD), zaś nośniki CD z prędkością do 32x.

Napęd wyróżnia się jeszcze jedną ważną cechą, posiada aż cztery interfejsy: złącza FireWire 800, FireWire 400, USB 2.0 oraz eSATA. Nowy napęd pracuje w trybie plug & play zarówno na Makach, jak i Pecetach - zapewnia producent.

OWC Mercury Pro będzie można nabyć za 400 dolarów za wersję z dwoma dyskami BD-R po 25 GB lub za 480 dolarów z pełną wersją oprogramowania Roxio Toast 10 Titanium.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  będzie fajna, ale za 50 dolców (czytaj: nieprędko)..
  • avatar
   danieloslaw1
   0
   Ale nie moge zrozumieć czemu predkość nagrywania/odczytywania ciągle maleje powinnicoś z tym zrobić!
   • avatar
    XaRaDaS
    0
    OWC teraz przestawia nagrywarki, już nie przedstawia :D

    @danieloslaw1 najwidoczniej prędkość odczytu i zapisu podawana w X nie ma się do transferu danych i np. wybierając 52x dla CD defacto wypalasz z prędkością 32x :D dodatkowo im większa prędkość zapisu tym większa szansa na zwalenie takiej płytki lub problemy z odczytem w innym odtwarzaczu.
    • avatar
     Bananan
     0
     Prędkość odczytu i zapisu wyrażona w krotnościach maleje ponieważ kolejne generacje nośników optycznych mają inne wartości nominalnych transferów. x1 dla DVD-R jest szybszy niz x1 dla CD-R, tak samo jest z BD-R.