Internet

Znalazła w SPAM-ie wiadomość o wygranej 150 tys. dolarów - była prawdziwa

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Warto od czasu do czasu zerknąć do folderu SPAM w kliencie pocztowym i przejrzeć, czy nie ma e-maili, które nie powinny tam trafić.

Spam

Biorąc pod uwagę to, jak dużo rozsyłanych jest w dzisiejszych czasach śmieciowych wiadomości, twórcom filtrów antyspamowych należą się ogromne podziękowania i wyrazy uznania. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepszy filtr nie jest doskonały i warto od czasu do czasu zerknąć do folderu SPAM w kliencie pocztowym i przejrzeć, czy nie ma e-maili, które nie powinny tam trafić. Jak bardzo warto? 150 tysięcy dolarów, to chyba „zdecydowanie warto”. 

Australijska pisarka Helen Garner przeglądała ostatnio swój folder SPAM i natknęła się na „dobrą wiadomość”, której autorem miałby być pracownik Uniwersytetu Yale. Zainteresowana otworzyła e-maila, w którego treści pojawiła się prośba o odpowiedź i przesłanie numeru telefonu. Z pewną niepewnością, ale zrobiła to. Jakiś czas później faktycznie zadzwonił telefon – okazało się, że wiadomość jest prawdziwa, a autorka otrzymała prestiżową nagrodę Windham-Campbell Prize, a więc właśnie 150 tysięcy dolarów.

Oczywiście, gdyby Garner nie odpowiedziała na e-maila, uniwersytet spróbowałby skontaktować się z nią w inny sposób. Niemniej to zdarzenie pokazuje, że warto czasem zobaczyć co znajduje się w folderze z teoretycznie „śmieciowymi wiadomościami”, bo nawet jeśli nie informacja o wygranej 150 tysięcy dolarów, to może trafić tam ważna wiadomość, którą z jakichś powodów filtr potraktował jako SPAM. 

Źródło: Digital Trends

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gukeskl
  Tylko czy ona tego nie dostała za jakieś osiągnięcia? To nie była wiadomość tak jak te najczęstsze czy wejdź podaj numer i wygraj... albo jesteś 1000 odwiedzającym... To że wiadomość znalazła w spamie nie znaczy że warto odpowiadać na takie wiadomości
  3
 • avatar
  d i l
  Dla mnie to zwykły FAKE - zachęcanie do otwierania spam-u. Wiadomo, że przed wyczyszczeniem skrzynki trzeba sprawdzić, od kogo to przyszło, ale to co innego.
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie w naszym kraju.
  3
 • avatar
  naqerpl
  Wyjątek który potwierdza regułę (nienawidzę tego powiedzenia, ale dość mocno pasuje :P )
  2
 • avatar
  miedzianek
  Czasami sprawdza, wiadomości od mojego byłego pracodawcy w pewnym momencie zaczęły trafiać do folderu SPAM. Również newsy z niektórych stron trafiały mi do SPAM'u. A raz znalazłem tam email od sprzedawcy Allegro w sprawie kupionego przedmiotu
 • avatar
  Lister
  Mam kilka skrzynek. W jednej, którą mam od wieków, nie włączyłem antyspamu, mimo że podałem go w kilku instytucjach. W innej, onetowej, również mam ją od wieków, adres niestety trafił na listy spamerów. Jednak ustawienie wrzucania listów do oddzielnego foldera było fatalnym błędem - zbyt dużo dobrych listów tam trafiało, a zbyt często tam nie zaglądałem. Ustawiłem więc tylko doklejanie etykiety i wystarczy w OE rzut oka na temat, żeby się zorientować, czy to jakiś badziew do wrzucenia do reguł kasowania śmieci... tak więc nie uważam tego newsa za fake'a.
 • avatar
  Balrogos
  To ja tez sprubuje mysle ze to bedzie dobry biznes:

  Dear Sir/Madam.

  My name is George Manu, Head of Finance department at National Petroleum Corporation (NPC)Accra-Ghana.

  I have a lucrative business proposal, if you are interested, do respond to enable me send you details. (thomasmanu069@gmail.com)

  1, your full name
  2, your home address
  3, your private Telephone number
  4, your occupation
  5, Your Age
  6, your country

  Regards

  Hi - I'm sorry to encroach into your privacy with this approach; I find it pleasurable to extend you my partnership in business. I'm Dr. Phillip Ross currently working with the United Nation on an appointment in Syria.

  I found your details on the directory and think you are worth talking to. I have an outstanding contract with the United Nations, it could be of great benefit/profit to both of us. It's about buying and selling, and you gain 100% of your investment within 5 days. I will provide you with more information if you show your interest.

  Kindly contact me on my private email stating your interest so that i can provide you with all necessary information.

  Regards,
  Dr. Phillip Ross
  Email: (drphillipross53@gmail.com)