Oprogramowanie

EaseUS Todo Backup Free: darmowy program do backupu danych

przeczytasz w 1 min.

EaseUS Todo Backup Free to łatwy w obsłudze, funkcjonalny i przede wszystkim darmowy program do tworzenia kopii zapasowych.

EaseUS_todo_backup1

Jeśli poszukujesz dobrego, łatwego w obsłudze i darmowego programu do backupu danych, sprawdź EaseUS Todo Backup Free w najnowszej wersji 8.6. Program ten polecany w najnowszym numerze magazynu Tip, gdyż pozwala poradzić zapobiegać nieprzyjemnym konsekwencjom awarii i utraty danych.

Kopie_zapasowe_3

EaseUS Todo Backup Free to darmowe rozwiązanie umożliwiające wykonywanie kopii zapasowych. Do ważnych funkcjonalności programu należy zachowywanie kopii zapasowych plików oraz aplikacji wraz z ich ustawieniami, które następnie można przywrócić do stanu sprzed awarii, spowodowanej choćby atakiem wirusa lub wynikającej z nieomyślnego usunięcia danych.


Nvidia GeForce pobierz <a  data-cke-saved-href=

Pobierz: 

Rozmiar pliku: 104 MB


Program pozwala na tworzenie backupu pojedynczych plików, ale również całych partycji i dysków. Co ważne, tworzenie kopii zapasowej systemu odbywa się w tle, dzięki czemu możemy kontynuować pracę nie przerywając pracy programu. Wykonany backup można zapisać z poziomu EaseUS Todo Backup Free na osobnej partycji, dysku zewnętrznym czy serwerze FTP.

EaseUS_todo_backup_2

Warto zaznaczyć również, że program pozwala na ręczne wykonywanie kopii zapasowych, ale umożliwia też zautomatyzowanie tego procesu, dzięki czemu możemy cyklicznie wykonywać kopie naszych plików bez każdorazowej kontroli pracy programu.

EaseUS Todo Backup Free działa na systemach z rodziny Windows, od wersji XP po najnowszy Windows 10.

Źródło: EaseUS

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  -4
  Takie narzędzia jak powyższe już prawie nie mają racji bytu, bo o ile są całkiem dobre i skuteczne, to brakuje im wielu niezbędnych moim zdaniem funkcji:
  - archiwizacji na własny serwer poprzez powolne łącze z możliwością pauzy i wznowienia w dowolnym czasie (także automatycznie, gdy np. zerwie połączenie z siecią)
  - wersjonowania plików w kopii i łatwej możliwości wyciągnięcia poprzedniej wersji
  - backupu ciągłego, czyli archiwizacji kopii każdej zmienionej wersji pliku z możliwością ograniczenia z dołu, np. najczęściej co 5 minut
  - usuwania starych wersji w archiwum z określaniem minimów i maksimów oraz nieliniowych wersji pośrednich, np. pozostaw minimum 10 kopii z ostatnich 7 dni, w odstępach co najwyżej 30 minut i maksimum 100 kopii, w przedziale 7 dni - 30 dni, 10 kopii - 1 dziennie, powyżej 30 dni kopie w kolejności 1 na miesiąc, a powyżej roku 1 na kwartał
  - archiwizacji pominiętych, czyli gdy nie można było zrobić kopii, zrób ją przy najbliższej okazji
  - konfiguracji kontroli zajętości pasma na łączach

  Do tego jeszcze przydałaby się możliwość synchronizacji z innymi komputerami, ale bez żadnej pośredniczącej "chmury" i trzymaniu kopii wyłącznie tam, gdzie wskazano.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Dzięki za info szukałem programu do przerzucenia systemu na drugi dysk;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    A ja od dawna używam Macrium Reflect, choć trzeba przyznać że Aomei Backupper to też zdecydowana czołówka darmowych programów do robienia obrazów dysków. W stosunku do nich bezpłatna wersja EasyUS Todo Backup Free wydaje się być mocno ograniczona.
    • avatar
     marcadir
     0
     Jeżeli dla Ciebie ten soft jest niewystarczający, proponuję SyncBackFree tam masz większość poszukiwanych funkcji i również jest darmowy
     • avatar
      wyrmlord
      0
      Przez to ścierwo mój laptop wybudzał się z uśpienia co 10 minut. BAAAAARDZO zabawne, szczególnie gdy w środku nocy coś zaczyna szumieć na biurku i trzeba wstać, by trzasnąć klapą. Plus doświadczyć olśnienia, bo ekran oczywiście już się wesoło świeci.
      Jeszcze zabawniejsze, gdy lapek jest odpięty od zasilania, bo wtedy na bank przez noc zjedzie do 0% baterii...
      Przesiadłem się na Macrium Reflect Free. Działa, kiedy JA tego chcę i chyba nawet jest szybszy od Ezeusza.
      A co do zniżek, to fakt. Tylko kompletny lajkonik zapłaci za niego pełną cenę, normą jest 30% zniżki, a i 50% zdarza się nadzwyczaj często. Na przykład teraz, przez cały sierpień :)