Gry

Miejsce 9

przeczytasz w 1 min.


Guild Wars 2

Producent:ArenaNet Inc.
Platforma:PC
Data premiery:2010/2011

Na imprezie odbyła się pierwsza prezentacja zwiastuna filmowego Guild Wars 2, jednej z najbardziej oczekiwanych gier MMO. Co niezmiernie istotne, jest to kontynuacja jednej z najpopularniejszych i bezpłatnych gier z tego gatunku.

Guild Wars 2 nie przez przypadek znalazła się na liście najciekawszych wydarzeń. Tytuł był jak dotąd skrzętnie ukrywany przez producenta i niewiele było o nim wiadomo. Jedynym pewnym faktem było to, że od blisko 2 lat gra znajduje się w produkcji. Co więcej, wydawca  nie potrafił określić nawet w przybliżeniu, kiedy należałoby się spodziewać premiery.

Rąbek tajemnicy uchylony został właśnie podczas tegorocznych targów GamesCom, gdy wraz z debiutem zajawkowego trailera Guild Wars 2 przedstawiono pierwsze szczegóły. Dowiedzieliśmy się, że akcja gry zostanie osadzona 250 lat po wydarzeniach znanych z pierwszych części Guild Wars (podstawy i dodatków). Świat stanął na krawędzi chaosu przez panoszące się hordy nieumartych i starożytne smoki siejące zniszczenie i pożogę. Gracze będą mogli wcielić się w przedstawicieli jednej z 5 dostępnych nacji: ludzi, zmiennokształtnych Norn, ultranowoczesnych Asura, „przemysłowych” Charr i roślinopodobnych Sylvari, aby zjednoczyć się przeciwko wspólnemu wrogowi.

Jedną z najważniejszych zapowiedzianych modyfikacji jest zmiana dotycząca świata i sposobu prowadzenia rozgrywki. Zezygnowano bowiem ze świata w całości wypełnionego instancjami, zastępując je rozwiązaniami znanymi z innych popularnych gier MMO. Mamy więc otrzymać stały świat gry, w którym instancje pojawiają się tylko w określonych fabularnie miejscach. Co ciekawe, dostępne uniwersum, łącznie z intrygująco zapowiadającymi się lokacjami podwodnymi, wypełnione będzie specjalnymi eventami, które mają rozgrywać się całkowicie niezależnie od gracza. Dzięki temu będziemy mogli odnieść wrażenie, że świat Guild Wars 2 tętni życiem, a my nie jesteśmy tu jedyną siłą sprawczą.

Pozostaje mieć nadzieje, ze twórcy wywiążą się ze swoich obietnic i wszystko to faktycznie zobaczymy w finalnej wersji.