Gry

Miejsce 7

przeczytasz w 1 min.


Czwarta część Command & Conquer

Producent:EA Games
Platforma:PC
Data premiery:2010 r.

Command & Conquer to jedna z tych serii, które na stałe zapisała się na kartach historii elektronicznej rozrywki. Pierwsza część ukazała się bowiem niemalże 14 lat temu, szturmem zdobywając czołowe miejsca list przebojów. Tak olbrzymi sukces stał się impulsem do stworzenia kolejnych odsłon serii, które również cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem graczy. Niestety, los nie był łaskawy dla twórców marki Command & Conquer, firmy Westwood Studios, która w 2003 roku została przejęta przez Electronic Arts. Od tego momentu EA stał się właścicielem marki Command & Conquer, którą po niekoniecznie udanym debiucie nowej gry z serii - Command & Conquer Generals - postanowiono odłożyć na półkę.

Dopiero w 2006 roku podjęto decyzję o reaktywacji podstawowej serii, ogłaszając plany wydania trzeciej części Command & Conquer o podtytule Tiberium Wars. Jak się później okazało, był to strzał w dziesiątkę. Trudno się więc dziwić, że Electronic Arts zdecydowało się na kontynuowanie historii opowiedzianej w Wojnach o Tiberium, zapowiadając miesiąc temu czwartą odsłonę tego cyklu.

Tym razem będzie to ponoć ostatnia opowieść o obecności Tiberium na Ziemi i walkach o cenny kryształ. Do tej pory Command & Conquer 4 nie miał żadnego podtytułu. Koncern Electronic Arts ogłosił bowiem w internecie konkurs, w którym fani mogli zgłaszać swoje propozycje, jak nazwać najnowszą odsłonę serii. Zwyciężyło Tiberium Twilight i taki właśnie podtytuł C&C 4 został ujawniony podczas tegorocznych targów GamesCom. Moment ten możecie zobaczyć na poniżej zamieszonym filmie.