Słuchawki BT

Jakość dźwięku, opinia

przeczytasz w 3 min.

Czy grają głośno?

Tak. Maksymalna głośność jest wysoka. Może nie tak bardzo jak w wielu słuchawkach przewodowych, ale wciąż może uszkodzić słuch jeśli przesadzicie. Decybeli Wam nie zabraknie. Miałem okazję testować słuchawki Bluetooth, które grały znacznie ciszej od tych.

Dźwięk nie deformuje się i nie trzeszczy przy maksymalnej głośności. Jedynym ubocznym efektem jest to, że tony niskie stają się twardsze, ale czystość i szczegółowość stoją na dobrym poziomie.

Czy jakość dźwięku jest dobra?

Tutaj muszę przyznać, że słuchawki AKG Y100 Wireless zaskoczyły mnie najbardziej pozytywnie. Faktycznie brzmienie jest dopracowane i po prostu przyjemne.

Tony niskie są wyraźnie obecne, ale słuchawek nie określiłbym mianem bardzo basowych. Zdecydowanie polecałbym je osobom nastawionym na jaśniejsze, czystsze brzmienie, które absolutnie nie jest przymulone.

Moim zdaniem dźwięk jest atrakcyjnie zbalansowany. Jeśli idealnie dobierzemy gumki i nie przesadzimy z głośnością, to tony niskie potrafią wybrzmieć miękko i z całkiem niezłą mocą. Jednak nie przysłaniają tonów średnich, które są chłodniejsze.

AKG Y100 Wireless - grają głośno

Górny zakres pasma też nie pozostaje w tyle, a po podkręceniu głośności nawet zaczyna dominować. Szczegółowość, moc i czystość jest przy tym bardzo dobra - zdecydowanie powyżej przeciętnej wśród dokanałowych słuchawek Bluetooth, szczególnie w cenie poniżej 400 zł.

AKG Y100 Wireless wspierają kodek AAC, więc nie trzeba się martwić o słabą jakość dekodowania.

Christian Löffler - Field

Miękki, elastyczny, pełny, mięsisty bas słychać już od pierwszych sekund. Jest on uzupełniony o klarowną, ocieploną i przestrzenną górę. Natomiast tony średnie są wycofane. Brzmienie jest przyjemne, dynamiczne i ma w sobie całkiem sporo powietrza. Scenę w tym przypadku określiłbym jako głęboką i wystarczająco szeroką (głębię słychać bardzo wyraźnie). Tony niskie mimo miękkości nie dominują i nie konkurują z tonami wysokimi o pierwszeństwo.

Tarmo - Top Gunning - Radio Edit

W tym przypadku tony niskie są twardsze, ale nie brakuje im mocy. Znacznie lepiej przy tym słychać tony średnie, które też nabrały mocy i wyszły z ukrycia. Góra pasma jest jasna i chłodniejsza niż w poprzednim utworze. Jeśli miałbym określić, które tony dominują, to stawiałbym właśnie na wysokie częstotliwości, ale tuż za nimi słychać elastyczny, mocny bas. Scena jest wąska i niezbyt głęboka. Całość cechuje się zaskakująco dobrą szczegółowością i czystością.

ABRA - U Know

Tutaj słuchawki dają pokaz basowej mocy i miękkości. Ważne jest to, że pomimo nisko schodzącej i długo wybrzmiewającej linii basowej tony niskie nie deformują się przy wysokiej głośności. Słuchanie tego utworu na poziomie 80-90% jest w pełni przyjemne (choć niezbyt zdrowe dla słuchu). Przy średniej i niskiej głośności Tony niskie dominują. Wysokie częstotliwości są punktowe, chłodne i dość wyraźne, a średnica ocieplona i wycofana. Wokal jest bardzo czysty, gładki i elegancki, ale miejscami lekko ukryty za basowym pomrukiem.

AKG Y100 Wireless - zestaw

HammerFall - Hearts On Fire

Power metal na AKG Y100 Wireless brzmi dobrze. Jak się okazuje oprócz długich, niskotonowych pomruków słuchawki są w stanie generować również szybki i twardy bas. Tony średnie są obecne, a góra nie kłuje w uszy nawet przy wyższej głośności (przy maksymalnej nie sprawdzałem, bo słuchawki grają naprawdę głośno). W ciężkiej muzyce gitarowej jedyną realną wadą jaką da się usłyszeć jest słaba rozdzielczość i separacja instrumentów. Tutaj faktycznie są niedociągnięcia, których nie słychać w muzyce elektronicznej, jazzie lub lekkiej gitarze.

Diana Krall - Like Someone In Love

W zakresie tonów niskich i średnich słuchawki AKG prezentują bardzo eleganckie, gładkie, jazzowe brzmienie. Wokal jest ciepły, przyjemny, wyraźny i dość mocny (w zasadzie wysuwa się na pierwszy plan, ale zapewne o to chodziło w tym utworze). Tony wysokie mają tę cechę, że do 60-70% głośności brzmią czysto, szczegółowo i nie denerwują, ale powyżej tego zaczynają być zbyt mocne. Potrafią generować metaliczne, drażniące kłucie. Zaznaczę jednak, że zdarza się to w niewielu utworach.

Moloko - Cannot Contain This

Świetna dynamika! Mocne i sprężyste tony niskie, wyraźny wokal, sporo przestrzeni, znakomita separacja i jasne, czyste tony wysokie, które nie kłują w uszy. Ten utwór brzmi niemal doskonale na słuchawkach AKG Y100. W zasadzie nie mam się do czego przyczepić. Jakość jest po prostu zaskakująco wysoka. Słucha się bardzo przyjemnie zarówno przy niskiej, jak i wysokiej głośności.

AKG Y100 Wireless - słuchawki z łącznością bezprzewodową

AKG Y100 Wireless - opinia

Dla mnie AKG Y100 Wireless mają dwie najważniejsze zalety: są wygodne i grają dobrze. Już te dwie cechy sprawiały, że sięgałem po te słuchawki z przyjemnością.

Oczywiście mają też kilka innych plusów. Grają około 7 godzin bez przerwy na jednym ładowaniu, nie wypadają z uszu, są dobrze wykonane i zapewniają dobrą izolację od zewnętrznych hałasów. Można te przez nie prowadzić wyraźne, zrozumiałe rozmowy telefoniczne oraz łatwo sterować muzyką oraz głośnością.

AKG Y100 Wireless - opinia

Wiem, że maleńkie słuchawki zupełnie pozbawione przewodu są teraz bardzo modne i cieszą się dużym zainteresowaniem. Jednak słuchawki Bluetooth wyposażone w przewód łączący lewą stronę z prawą trudniej jest zgubić. Z drugiej jednak strony kabelek ocierający się o odzież może powodować nieprzyjemny efekt mikrofonowy, słyszalny przy niższej głośności.

Słuchawki AKG Y100 Wireless nie są wodoszczelne, ale w moim przypadku lekki wysiłek, a co za tym lekkie pocenie się nie zaszkodziły im w żaden sposób.

Cena to około 360 zł. Czy są tego warte? Uważam, że jeśli je kupicie, to raczej nie będziecie zawiedzeni, ale przyznam również, że konkurencja jest bardzo duża - np. MEE Audio X10 lub popularne ostatnio słuchawki bezprzewodowe Xiaomi. Dajcie znać co o nich sądzicie w komentarzach.

AKG Y100 Wireless - ocena

 • wygodne i lekkie
 • dobra jakość wykonania i łatwa obsługa
 • bardzo dobra jakość dźwięku
 • długi czas pracy na baterii
 • 3 pary uszczelek silikonowych (S/M/L)
 • mały pokrowiec ochronny w komplecie
   
 • brak wodoszczelności
 • przewód może powodować efekt mikrofonowy

Dobry Produkt

84%

Zobacz również:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bloss265
  -4
  nierozumie jak można wybrać coś innego niż airpodsy nie ma aktualnie lepszych
  • avatar
   Niepiskoj
   0
   HUAWEI AM61 za jakieś 110- 130 zł i mamy dwa dni w pracy (16h) na jednym ładowaniu , na otwartej przestrzeni zasięg dalej niż mogę pójść w pracy:), trzy rozmiary wymiennych gumek, dobra jakość dźwięku i rozmów., magnesy na słuchawkach.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Czytając taki "test" można dojść do wniosku że większość recenzentów jest lekko albo całkiem upośledzona słuchowo lub umysłowo wypisując totalne bzdury o produkcie który reklamuje w swoim teście. Słuchawki Samsung Galaxy Buds oferują niemal studyjna jakość dźwięku i zadowalającą długość działania na wbudowanej baterii. W połączeniu z przenośnym zestawem doładowywania takich słuchawek sprawdzają się idealnie jako kompan do telefonu zwłaszcza tego samego producenta. Cena za ten zestaw w porównaniu do możliwości i jakości jaką dostajemy w zamian jest śmiesznie niska ale inteligenty człowiek w mig pojmie politykę cenową tej firmy. Tak na marginesie to zawartość Galaxy Buds(przetworniki) niczym nie różni się od opisanych powyżej AKG Y100 bo to ta sama stajnia i ci sami inżynierowie ;-). Najlepsze są testy pseudo pro słuchawek od firmy z jabłkiem gdzie przy 4 krotnie zawyżonej cenie dostajemy produkt na poziomie chińskiego producenta który już jest na 2 miejscu na świecie w sprzedaży telefonów. AKG to firma legenda w kwestii słuchawek monitorowych i wszystkie ich produkty trzymają wysoki poziom i dobra cenę w stosunku cena jakość. To tyle w temacie testów słuchawek przez tak zwanych "testerów słuchawek" którzy posiłkują się w swoich testach jakością audio z serwisów streaming-owych ha ha ha