Gry

Grafika i wydajność

przeczytasz w 3 min.

Dla odmiany, jeśli chodzi o grafikę, tego jeszcze nie było. Każdy element świata zaprojektowany jest z tak wspaniałą dbałością o szczegóły, że czasami dech zapiera, Unreal Engine 3 w najlepszym wydaniu. Mapy, bo to chyba w tej grze najważniejsze, są zróżnicowane i przemyślane, zaprojektowane z pomysłem. Nie zdarzyło mi się trafić na taką niegrywalną i kompletnie źle rozłożoną.

Mapy różnią się wielkością i stylistyką. Szczególnie przypadła mi do gustu mapa nawiązująca tematycznie do dalekiego wschodu, jak również kilka podobnych, dziejących się na pustyni. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, czy to industrialne i pełne tuneli miasta. Czy bardziej dzikie, otwarte przestrzenie z uroczymi widokami jak wodospady czy lasy, dziejące się w zamieci śnieżnej czy piaskowej. Nie obyło się też oczywiście bez map w kosmosie, gdzie walka w stanie nieważkości po prostu powala. Dostępne są zarówno małe i kameralne poziomu dla kilku graczy, jak i ogromne, nadające się do pojedynków całych klanów.

Jedyne, co zdecydowanie mnie odrzuciło to ilość skinów dostępnych w grze multiplayer. W porównaniu do innych tego typu gier (jak choćby nieśmiertelnego Quake III), jest ich naprawdę strasznie mało. Standardowo wybierać możemy z trzech zespołów, gdzie w każdej drużynie dostępne są tylko cztery skiny. Ja szczególnie mam powód do narzekania, bo na początku do wyboru miałam zaledwie dwa modele kobiece. Co prawda można ingerować w ich wygląd zmieniając np. kształt naramienników, hełm, czy zbroje, a systematyczne przejście kampanii udostępnia nam nowe skiny, ale to wciąż strasznie mało. Jeśli komuś to przeszkadza, to oczywiście w sieci znaleźć można masę autorskich skinów, zrobionych przez fanów, ale ja jestem trochę niezadowolona. Szkoda, że autorzy gry zaprojektowali ich tak niewiele, zwłaszcza, że stoją na naprawdę wysokim poziomie i aż miło na nie popatrzeć.Grafika: ustawienia Najwyższe


Grafika: ustawienia Bardzo wysokie


Grafika: ustawienia Wysokie

Podsumowanie

Unreal Tournament III może nie jest rewolucją, w żaden sposób nie wynalazł gatunku od początku ani nie przedstawił czegoś kompletnie nowatorskiego. Jest za to niesamowitą kompilacją wszystkiego, co najlepsze w tego typu rozgrywce, skupiając lata doświadczenia ludzi, których pasją jest tworzenie shooterów. Przepiękny engine, wspaniała grywalność i dużo zróżnicowanej rozgrywki sprawia, że po prostu chcę się grać. Produkt na pewno warty swojej ceny, jestem przekonana, że ktokolwiek lubi tego typu zabawę spędzi świecie UTIII sporo czasu i nie będzie to czas stracony. Fakt nie jest to dzieło doskonale, ale z taktem i klasą maskuje swoje słabe strony, pokazując tylko te dobre, z czystym sumieniem daję trzy piątki i gorąco polecam.

Moja ocena:
  
Grafika:
5
Dźwięk / Muzyka:
5
Grywalność:
5
Ogólna ocena:
5

 

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login