Gry

Grafika i wydajność

przeczytasz w 3 min.

Dla odmiany, jeśli chodzi o grafikę, tego jeszcze nie było. Każdy element świata zaprojektowany jest z tak wspaniałą dbałością o szczegóły, że czasami dech zapiera, Unreal Engine 3 w najlepszym wydaniu. Mapy, bo to chyba w tej grze najważniejsze, są zróżnicowane i przemyślane, zaprojektowane z pomysłem. Nie zdarzyło mi się trafić na taką niegrywalną i kompletnie źle rozłożoną.

Mapy różnią się wielkością i stylistyką. Szczególnie przypadła mi do gustu mapa nawiązująca tematycznie do dalekiego wschodu, jak również kilka podobnych, dziejących się na pustyni. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, czy to industrialne i pełne tuneli miasta. Czy bardziej dzikie, otwarte przestrzenie z uroczymi widokami jak wodospady czy lasy, dziejące się w zamieci śnieżnej czy piaskowej. Nie obyło się też oczywiście bez map w kosmosie, gdzie walka w stanie nieważkości po prostu powala. Dostępne są zarówno małe i kameralne poziomu dla kilku graczy, jak i ogromne, nadające się do pojedynków całych klanów.

Jedyne, co zdecydowanie mnie odrzuciło to ilość skinów dostępnych w grze multiplayer. W porównaniu do innych tego typu gier (jak choćby nieśmiertelnego Quake III), jest ich naprawdę strasznie mało. Standardowo wybierać możemy z trzech zespołów, gdzie w każdej drużynie dostępne są tylko cztery skiny. Ja szczególnie mam powód do narzekania, bo na początku do wyboru miałam zaledwie dwa modele kobiece. Co prawda można ingerować w ich wygląd zmieniając np. kształt naramienników, hełm, czy zbroje, a systematyczne przejście kampanii udostępnia nam nowe skiny, ale to wciąż strasznie mało. Jeśli komuś to przeszkadza, to oczywiście w sieci znaleźć można masę autorskich skinów, zrobionych przez fanów, ale ja jestem trochę niezadowolona. Szkoda, że autorzy gry zaprojektowali ich tak niewiele, zwłaszcza, że stoją na naprawdę wysokim poziomie i aż miło na nie popatrzeć.Grafika: ustawienia Najwyższe


Grafika: ustawienia Bardzo wysokie


Grafika: ustawienia Wysokie

Podsumowanie

Unreal Tournament III może nie jest rewolucją, w żaden sposób nie wynalazł gatunku od początku ani nie przedstawił czegoś kompletnie nowatorskiego. Jest za to niesamowitą kompilacją wszystkiego, co najlepsze w tego typu rozgrywce, skupiając lata doświadczenia ludzi, których pasją jest tworzenie shooterów. Przepiękny engine, wspaniała grywalność i dużo zróżnicowanej rozgrywki sprawia, że po prostu chcę się grać. Produkt na pewno warty swojej ceny, jestem przekonana, że ktokolwiek lubi tego typu zabawę spędzi świecie UTIII sporo czasu i nie będzie to czas stracony. Fakt nie jest to dzieło doskonale, ale z taktem i klasą maskuje swoje słabe strony, pokazując tylko te dobre, z czystym sumieniem daję trzy piątki i gorąco polecam.

 

Moja ocena:
  
Grafika:
5
Dźwięk / Muzyka:
5
Grywalność:
5
Ogólna ocena:
5

 

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!