Gry

Podsumowanie

Grand Theft Auto IV to gra, która przy pierwszym kontakcie zachwyca, powala, powoduje opad szczęki i utratę kilkunastu godzin z życiorysu. Niestety, gdy mija pierwszy zachwyt zaczynamy dostrzegać pewne niedoróbki, które twórcy za wszelką cenę starali się ukryć. Nie są one poważne, ale..…..No właśnie, istnieją.

Część graczy zapewne nie pogodzi się z niektórymi uproszczeniami w stosunku do ich ulubionego San Andreas i błędami czy w samej rozgrywce czy jedynie oprawie graficznej. Pozostali jednak, do których i ja się zaliczam mogą spokojnie uznać je za nieistotne, w pełni zrekompensowane przez olbrzymią grywalność najnowszego dzieła Rockstara. Twórcy udowodnili bowiem tak naprawdę, że „diabeł tkwi w szczegółach”, a o prawdziwej sile najnowszej części GTA nie stanowi ani zarys fabuły ani ogromne miasto, w którym rozgrywa się akcja gry, ale te wszystkie drobne elementy niesamowicie zbliżające ten tytuł do rzeczywistości.

Można więc uznać, że twórcy gry poszli w kierunku dalszej ewolucji serii i tym samym chcąc uprawdopodobnić wszystko co możemy zobaczyć na ekranie stworzyli iście hollywoodzką produkcje, w której każdy, nawet najmniejszy detal ma znaczenie. Stworzyli grę, która otarła się o doskonałość i perfekcje. I chociaż aktualna ocena wystawiona przeze mnie temuż tytułowi nie jest maksymalna to bardzo możliwe, że wersja pecetowa, która prędzej czy później pojawi się na rynku na taką notę zasłuży. Grand Theft Auto IV to niewątpliwie gra wielka, obok której nie sposób przejść obojętnie. Trzeba w nią po prostu zagrać, żeby się o tym przekonać. 

Moja ocena:
 
Grafika:
Muzyka i dźwięk:
Grywalność:
Sterowanie:
Ogólna ocena:
 

 

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  ta recenzja to przemielone info z kilku innych polskich recenzji i podobieństwo do recki z valhalla.pl i gry-online jest uderzające
 • avatar
  czyzol2
  to, ze cos jest podobne do resci artykułow z innych portali w niczym nie przeszkadza, najważniejsze, aby artykuł miał sens i był treściwy. Mi sie znowu strasznie nie podoba brak opcji "next page" i musze klikać po numerkach, aby przejść na kolejna strone artykułu do bani !!
 • avatar
  Konto usunięte
  Mi się artykuł bardzo spodobał. Szczególnie porównanie xBoxa i PS3.
 • avatar
  Konto usunięte
  a Ja poprosze cookies do logowania i "cały artykuł na jednej stronie"

  koniecznie...
 • avatar
  Konto usunięte
  Przydałby się jakiś formularz wewnętrzny albo kontakt jabberowy do zgłaszania literówek (jak na linuxnews.pl) . Dobry artykuł, dobrze się czyta, i nagle słowo "bród" - bynajmniej nie jako liczba mnoga od słowa "broda" :D. I jeszcze używanie angielskich słów tam, gdzie można użyć ich polskich odpowiedników.
 • avatar
  tomcorek
  popieram cryzola2, też mi strasznie brakuję opcji "next page".
 • avatar
  oleey
  "Następna strona" musi byc! Popieram w całej rozciągłości.
 • avatar
  Konto usunięte
  Narescie sie doczekalem recenzji nowego GTA na tej stronie :D
 • avatar
  darek11
  Gralem w GTA w empiku jak czekalem na busa. Robi wrazenie, rozjezdzanie lidzi bylo fajne;p ale jak wpadlem do wody to utonolem w samochodzie bo nie umialem sie wydostac; nie jestem nauczony grac na xbox'sie.
 • avatar
  Konto usunięte
  Podstrona dziewiąta, pierwsza linijka:
  "Oto po raz pierwszy w historii serii GTA pojawia tryb multiplayer"

  Nawet pierwsza część GTA miała tryb multiplayer! O co chodzi?!
 • avatar
  Konto usunięte
  "Oto po raz pierwszy w historii serii GTA pojawia tryb multiplayer."
  GTA I i II mialy tryb multiplayer bez zadnych modow.
 • avatar
  Konto usunięte
  największa jaka jest zmiana to euphoria i poprawiona lekko grafika. Reszta jest bez zmian w stosunku co do reszty GTA. W stosunku co do GTA San Andreas. Wszystkiego jest mniej i nie jest tak rozbudowana.

  I przede wszystkim nie ma czynnika który na dłużej by cię związał z grą. Super skoki i strzelanie do gołębi to całe bonusowe zadania :)

  Moim zdaniem krok w tył w stosunku co do San Andreas ( proszę mi wierzyć fanem GTA nie jestem). Nadal śmieszna fizyka jazdy samochodem. Totalne Aracade to najlepsze określenie fizyki. Gdzie już Mafia 1 naprawdę miała fajną fizykę.

  Naprawdę gra robi się nudna po parunastu dniach i nie ma motywacji by jeszcze raz przebyć Liberty city.  Niech pomyślą nad Vice City które według mnie było najlepszą częścią GTA od wydania GTA 1. Świetna fabuła, genialny klimat, mickel jackson, hawajskie koszule słowem poezja klimatowa :) Ja czekam na Vice City 2 :)

  prywatne zdanie : 8.7 na 10 nie więcej.
 • avatar
  d14b3l
  a ja tak trochę odbiję od tematu, po tym co ludzie mówią o gta IV ja jeszcze bardziej nie mogę doczekać się odsłony drugiej części Mafii i mam nadzieje, że owa druga część mafii w porównaniu do gta IV będzie się miała tak samo jak mafia 1 do gta III czyli gta będzie wyglądać na grę o jakieś 2 lata starszą od mafii mimo pół rocznej różnicy w premierze
 • avatar
  Konto usunięte
  Myśle że mafia będzie takim dodatkiem który sie pamięta, ale nieche się doń wrócić, coś a'la Godfather. Jestem ledwo pełnoletni, ale pamiętam zagrywanie się w GTA London, Midtown Madness, Revolt w multi z kumplami - ahhhhh :P
 • avatar
  SoundsGreat
  GTAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!
 • avatar
  Konto usunięte
  O widzę że new GTA IV będzie ciekawe może dłużej się będzie grało :D. Stare GTA 3-4 dni ciągłego grania i GTA się przeszło :D