Systemy operacyjne

Jak usunąć niepożądane multimedia z galerii?

przeczytasz w 1 min.

Kwestia ta może wydawać się wręcz absurdalnie prosta. Przecież aby wykasować zdjęcie, wystarczy przytrzymać palec na wybranym pliku i kliknąć opcję Usuń. Co jednak zrobić, gdy po instalacji np. zewnętrznej aplikacji do obsługi nawigacji satelitarnej w galerii nagle pokazuje nam się kilkaset strzałek, punktów, znaków drogowych i innych grafik, a nawet plików dźwiękowych i filmików?

Jeśli nadal chcemy korzystać sprawnie z programu do nawigacji nie powinniśmy tych grafik usuwać z pamięci smartfona. Zakładając jednak, że w czasie odtwarzania muzyki nie chcemy słyszeć komunikatów typu „za sto metrów skręć w prawo”, a podczas przeglądania zdjęć z imprezy nie chcemy natknąć się na zakaz wyprzedzania lub przejazd kolejowy z zaporami, powinniśmy zastosować jeden mały trik.

Sposób nie jest zbyt przyjemny, ale za to skuteczny. W każdym katalogu zawierającym niepożądane pliki (np. w katalogu z grafikami i dźwiękami nawigacji) powinniśmy utworzyć jeden plik o nazwie „.nomedia”, pamiętając przy tym, aby na początku nazwy koniecznie dać kropkę! W ten sposób nie usuniemy fizycznie ważnych plików, ale ukryjemy je w galerii i odtwarzaczu.

Usówanie niepożądanych multimediów z galerii