Systemy operacyjne

Podsumowanie

z dnia
  Dowiedz się więcej o Androidzie!
 
  Zestawienie i test 25 smartfonów z Androidem
  » Android - najlepsze gry cz. 1
» Android - najlepsze gry cz. 2
» iOS vs Android - który system jest bardziej zawodny?
» Jaka nawigacja na Android
» Android: aplikacje przydatne w podróży
» 20 bezpłatnych aplikacji do Androida
» Android 4.0: Jak dba o bezpieczeństwo?
» Jak wybrać smartfona z Androidem

W drugiej części poradnika zaprezentowaliśmy porady skierowane nie tylko do użytkowników początkujących, ale również tych, którzy chcą wykorzystać potencjał mniej znanych lub bardziej zaawansowanych ustawień i funkcji systemu firmy Google. Planujemy jeszcze publikację 3 części poradnika, która obejmie przede wszystkim porady odnoszące się do tabletowego systemu Honeycomb (3.x).

Całość będzie więc składać się na kompletne kompendium wiedzy. W części trzeciej dowiecie się jak synchronizować zakładki w przeglądarce internetowej, jak wyświetlić ukryte ustawienia owej przeglądarki, czy możliwe jest podłączenie zewnętrznych pamięci i akcesoriów przez USB, jak zaszyfrować dane zgromadzone w tablecie, jak włączyć klawiaturę kciukową, jak szybko sprawdzić adres MAC oraz IP tabletu, jak z poziomu tabletu uzyskać dostęp do pulpitu Windows, a nawet jak włączyć emulację Androida na pececie.

Zachęcamy was również do dzielenia się wrażeniami na temat użytkowania smartfonów i tabletów z Androidem. Czy system wam się podoba? Czy jest według was lepszy niż Windows Phone lub Apple iOS? Czy coś was rozczarowało lub wręcz odwrotnie - wywarło ogromne i pozytywne wrażenie? Zachęcamy do dyskusji.

Komentarze

25
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Przydatne porady i informacje. Bardzo dobry tekst. ;]
 • avatar
  Część opcji prezentowanych w artykule nie występuje w innych telefonach niż HTC (wydajność Wi-Fi czy manipulacja wpisywanym tekstem). Co do launcherów to właśnie bardzo często zainstalowanie alternatywy może przyspieszyć działanie starszych telefonów, króluje tu właśnie Sense który może i ładnie wygląda ale w porównaniu z takim Zeamem jest wolnym olbrzymem.
 • avatar
  Fakt porady przydatne ale nie wszystkie niektóre czuć że pisane z przymusu.
 • avatar
  Zapomnieliscie dodac ze ROM Manager ubija telefony w cegly, nie wszystkie ale ubija, najlepiej poszukac informacji o root i zmianie softu ew flaszowaniu na XDA...
 • avatar
  i tylko 5 lików na Fejsie... oj słabiutko
 • avatar
  Zróbcie coś podobnego z innymi systemami, do tego jakieś małe porównanie względem siebie i przede wszystkim opisać rzetelnie bezpieczeństwo na rożnych OS-ach !
  wtedy takie coś może się przydać ;)
 • avatar
  Porad tak dużo, że każdy zapewne znajdzie sobie parę dla siebie. Ja skorzystałem z klawiatury Gingerbread (w moim słabym bądź co bądź samsungu i5800 działa świetnie) i menadżera plików. Podoba mi się również opcja zdalnej kamery internetowej (tylko nie mam jeszcze zbędnego telefonu z androidem :)

  Odnośnie strony z kamerą internetową to jest drobny błąd w tekście dotyczącym wyboru wysyłania przez Wi-Fi lub 3G - zdanie "My zdecydowanie bardziej polecamy tą drugą ewentualność,..." wskazuje na 3G, tymczasem autorom zdecydowanie chodziło o wskazanie WiFi :)
 • avatar
  kiedy będzie taki sam poradnik dla iOS?
 • avatar
  Bardzo przydatny , zarówno 1 jak i 2-ga część.

  Możecie pomyśleć jeszcze nad video-poradnikiem ;P
 • avatar
  Ma ktoś CM7 lub wyżej do wildfire s bo ja za h.. znaleźć nie mogę
 • avatar
  Świetny poradnik! Chętnie zrootował bym moją sensację ale boję się o gwarancję...
  Najlepsze jest to że po zrootowaniu można podłączyć do htc sixaxisa:D
 • avatar
  Fajny artykuł. Pamiętajcie o kolejnych częściach.


  PS przydałoby się wprowadzić słowniczek Androidowych pojęć.
 • avatar
  Super poradniki (pierwszy również). Nigdy bym się nie domyślił, że mój telefon może służyć jako router WiFi, itp.

  Szkoda tylko, że na SGS II niektóre opcje są w zupełnie innym miejscu.

  Nie mniej czekam na następne poradniki ;)
 • avatar
  W poradniku zabrakło mi jednej sprawy, która nurtuje mnie już od dłuższego czasu. Chodzi o sms. Po przekroczeniu pewnej liczby znaków (chyba ponad 350) sms jest przekształcane w MMS, z którym notabene mam problem w przesyłaniu, ponieważ nigdy nie dochodzi do adresata. Czy jest jakaś możliwość aby w ustawieniach zmienić, żeby nie przekształcał wiadomości w MMS? Bywa to strasznie uciążliwe. Nie może dzielić tego sms? Problem ten miałem na Galaxy ACE i obecnie na HTC Sensation (android 2.3.4).
  Z góry dzięki za radę, pozdr.
 • avatar
  Niezły artykuł dla zaczynających przygodę z Androidem albo dla tych, którzy sami nie lubią zgłębiać możliwości swojego systemu. Czepiłbym się tylko tego, że autor skupił się na HTC Sense zapominając, że nie wszystko wygląda tak samo na innych nakładkach albo gołym systemie (chodzi o niektóre ustawienia).

  @ko_sz
  Rozwiązaniem problemu zamiany na MMS jest użycie innej niż systemowa aplikacji do obsługi wiadomości, np. Handcent Sms, GO Sms Pro.
 • avatar
  Wszystko pięknie, ale ja mam Androida 1.6.
 • avatar
  Takie artykuły lubię ponieważ dzięki niemu odkryłem program Gmote o którym nie miałem pojęcia.
 • avatar
  Obiektywnie powonień znaleźć się teraz taki poradnik dla Bady WP7 i Symbiana...Monopol to jest tylko dobry do grania na planszy ;)
 • avatar
  Czyli że co?
  Że w wifi płące za transfer?
  A w 3g jest dobre łącze?
  Nie jarze...

  Naturalnie wybrać możemy czy chcemy przesyłać dane przez sieć Wi-Fi, czy raczej preferujemy sieć 3G.
  My zdecydowanie bardziej [b]polecamy tą drugą ewentualność[/b], gdyż w przypadku transmisji przez sieć komórkową mogą występować spore opóźnienia w przekazie obrazu, a przy okazji musimy dysponować pokaźnym pakietem internetowym - nie zawsze jest to opłacalne.
 • avatar
  3 część for hadrcore users only
  4 część dla użytkowników tabletów:)
 • avatar
  Ponownie otworzyłem ten artykuł i zastanowił mnie początek. Co znaczy "aktywacja urządzenia z Androidem"? Co nieco wiem już o tym systemie, ale nie przypominam sobie aktywacji swojego smartfona po zakupie, chyba że chodzi o zalogowanie ze smartfona w usługach Google.