Komputery

Notebook: wygoda użytkowania

przeczytasz w 1 min.

Komputer stacjonarny nie jest łatwy w przenoszeniu i najczęściej wyznaczamy mu jedno miejsce użytkowania. Przytulny kącik komputerowy ma swoje zalety - nie musimy się martwić o okablowanie czy podłączanie urządzeń peryferyjnych. Robimy to tylko raz podczas pierwszego montażu. Niestety, typowy komputer stacjonarny sprawia też, że jesteś "przywiązany" do biurka.

Niewielka część użytkowników laptopów wykorzystuje je jako komputery stacjonarne, podłączając je do monitorów LCD, używając klawiatury oraz myszy i wszelkiej maści akcesoriów dodatkowych. Owszem, jest to jakiś sposób na pracę na komputerze przy zachowaniu lepszej ergonomii. Niemniej zabierając taki “komputer domowy” ze sobą czeka nas nie lada przeprawa przez odłączanie całego okablowania. Niewielkie rozmiary, poręczna klawiatura i touchpad pozwalają na używanie notebooka wszędzie tam, gdzie nam się zamarzy. Jeśli chodzi o ergonomię i wygodę używania, to wszystko jest zależne od sposobu jego wykorzystania. Niektórzy nie wyobrażają sobie pracy przy stole czy biurku - wiele osób woli wygodny miękki fotel i trzyma laptop na kolanach.

Miło jest położyć się wygodnie na kanapie z laptopem i obejrzeć ulubiony film. Szczególnie wtedy, gdy nie mamy możliwości odtworzenia go na telewizorze. Z notebookiem możemy pracować w dowolnym miejscu w domu. Żona chce ugotować nową potrawę, której przepis znalazła w internecie? Można wydrukować kartkę z przepisem, ale często wygodniej jest wziąć notebooka do kuchni i - oczywiście - ustawić go tak, by nie stał się jednym ze składników potrawy. W międzyczasie można słuchać muzyki czy włączyć radio online. 

Pora zimowa nie sprzyja przesiadywaniu w ogrodzie, ale kiedy pierwsze wiosenne promienie słońca ogrzewają taras, mamy ochotę na pracę z komputerem na świeżym powietrzu. W przypadku peceta będzie trudno to zrobić. Właściciele notebooków znajdują się w bardziej komfortowej sytuacji. Bez problemu mogą przemieścić się pod ogrodowy parasol. Mając do tego sieć Wi-Fi bez przeszkód oddadzą się przyjemności surfowania w internecie czy też obowiązkom zawodowym. Wówczas istotne jest także, aby laptop długo pracował na zasilaniu bateryjnym.