Gry

Warsow

przeczytasz w 1 min.

» Pobierz grę

Warsow to FPS, który opiera się na silniku  Qfusion 3D z Quake'a II. Gra nawiązuje do opowiadania "Chasseur de bots" Fabrice'a Demurgera,  głównie za pomocą efektów wizualnych utrzymanych - podobnie jak  dzieło nowelisty - w cyberpunkowym klimacie. Mamy tu na myśli  metodę renderowania tekstur w taki sposób, aby przypominały odręcznie rysowane, jak i zastosowanie w nich mieszanki jaskrawych i ciemnych kolorów.

Do dyspozycji graczy oddano zarówno tryb pojedynczy, jak i wieloosobowy. Rozgrywka skupia się na dynamicznym  przemieszczaniu się po mapie, przy jednoczesnym stosowaniu różnorakich trików, takich jak na przykład rocket jumping, znany z  serii Quake, czy też wall jumping z Unreal Tournament. Oczywiście  głównym celem gry pozostaje elimininacja przeciwników. Co ciekawe, istnieje szerokie grono graczy, którzy rozrywki w Warsow szukają  głównie na mapach typu "Race" - przeznaczonych jedynie do  wyścigów przy użyciu całego wachlarza sztuczek, o których wspomnieliśmy przed chwilą.

Pomimo tego, że najnowsza wersja gry to wciąż beta (wersja 0.5), to Warsow znalazło już swoje miejsce w poważnych pro-ligach, takich jak ClanBase.