Gry

Starsiege: Tribes

przeczytasz w 1 min.

» Pobierz grę

Starsiege: Tribes jest first person shooterem stworzonym przez studio Dynamix w roku 1998. Jest to pierwsza z 3 gier z cyklu (pozostałe dwie to Tribes 2 z marca 2001 oraz Tribes: Vengeance z końca roku 2004). Twórcy zadecydowali w roku 2004, że tytuł zostanie udostępniony za darmo, na licencji freeware.

Za grafikę odpowiada silnik Darkstar. Wizualnie nie powinniśmy się spodziewać oczywiście fajerwerków, gdyż gra ma już swoje lata.

W Starsiege oprócz trybu singleplayer jest także tryb multiplayer, na którym głównie opiera się opisywana produkcja. Na grających czekają standardowy Deathmatch, Capture the Flag, Capture and hold, Defend and destroy oraz Find and Retrieve. Różnorodność powinna zapewnić długie godziny rozrywki.

Przed rozpoczęciem zmagań każdy wybiera czy jego postać ma nosić lekki, średni, czy ciężki pancerz. Każdy ma oczywiście swoje wady i zalety, określane takimi cechami jak mobilność czy ładowność. W grze prócz szerokiej gamy broni konwencjonalnej przenośnej napotkamy także dość sporo różnego rodzaju, kosmicznych, jak przystało na grę w tych klimatach, pojazdów.

Średnia ocen z recenzji Starsiege: Tribes na dzień dzisiejszy wynosi 84%, co powinno być dla niej znakomitą rekomendacją, a dla was argumentem za tym, żeby pobrać ją na swój komputer i przekonać się o jej wartości.