Gry

Quake Live

przeczytasz w 1 min.

» Pobierz grę

Quake Live jest dość niekonwencjonalnym FPS-em i różni się nieco od innych gier w zestawieniu. Czynnikiem, który go wyróżnia jest fakt, że to gra działająca jako plug-in w przeglądarce. Dlaczego zdecydowaliśmy się zaliczyć ją w szeregi dobrych darmowych gier?

Jest ku temu kilka powodów - pierwszym z nich jest to, że opiera się na tym samym silniku co Quake III. Jest nim nieco zmodyfikowany id Tech 3. Kolejną zaletą Quake Live jest to, że zagrają w niego także posiadacze Linuksa i Mac OS X. Przede wszystkim: to stary dobry Quake, którego wielbią pokolenia graczy!

Aż do chwili wydania w połowie 2009 roku Quake Live był przez długi czas zamkniętą betą, do której można było się dostać dzięki zaproszeniom od innych graczy.

Gra jest tak naprawdę darmową wersją Quake III: Gold, zawierającej w sobie Quake III i dodatek Team Arena. W grę może zagrać każdy, po uprzedniej rejestracji i ściągnięciu plug-inu do jednej z obsługiwanych przeglądarek.

Jak przystało na first person shooter wybierać będziemy mogli spośród 5 głównych trybów rozgrywki. Będzie do Duel, Free for all, Team deathmatch, capture the flag oraz Clean Arena. We wszystkie zagramy jedynie w trybie multiplayer, gdyż trybu dla pojedynczego gracza najzwyczajniej w świecie nie uświadczymy.