Gry

Trackmania Nations

przeczytasz w 1 min.

» Pobierz grę

Pozostajemy na chwilę przy grach wolnych od przemocy. Trackmania Nations jest pozycją, którą powinni zainteresowac się wszyscy miłośnicy nietypowych gier, których tematyką są wyścigi. Tytuł należy do 4 gier z serii "Trackmania" i jest jedynym dostępnym bezpłatnie.

Mająca premierę 27 stycznia 2006 druga gra z cyklu oznaczona jest symbolem Pegi 3+, co oznacza, że śmiało możemy posadzić przed nią małego dzieciaka bez obaw o to, że zniszczymy mu psychikę. ;-)

W grze przyjdzie ścigać się na blisko 100 uprzednio zaprojektowanych trasach w trybie singleplayer, których stopień zawiłości i skomplikowania rosnąć będzie wraz z postępem w grze. Trzeba dodać, że tory do jazdy nie są typowymi trasami znanymi z serii takich gier jak Need for Speed. Tutaj grawitacja ma drugorzędne znaczenie, a wszelkiego rodzaju wyskoki na kilkaset metrów czy też jazda do góry nogami to chleb powszedni. Olbrzymia dynamika gry z pewnością nie pozwoli na nudę.

Kwintesencją Trackmania: Nations jest oczywiście tryb dla wielu graczy. Możemy wybrać popularne "hot seat", gdzie na jednym komputerze grać będziemy na zmianę ze znajomymi, aby na końcu nasze czasy zostały porównane. Dostępna jest także gra w sieci LAN oraz za pośrednictwem internetu.

Tym, co sprawiło że gra osiągnęła spory sukces jest edytor tras pozwalający każdemu na stworzenie dowolnej areny zmagań, na której potem będą się mogły ścigać tysiące graczy z całego świata.