Gry

UFO: Alien Invasion

przeczytasz w 1 min.

» Pobierz grę

Kolejną grą rozpowszechnianą na bazie opensource'owego projektu jest znane i lubiane wśród miłośników gatunku UFO: Alien Invasion. Dla tych, którzy niewiele słyszeli o serii spieszę z wyjaśnieniem, że jest to tytuł łączący w sobie elementy RTS-u oraz taktycznej gry turowej.

Podobnie jak kilka innych gier w zestawieniu dostępne są także wersje na Linuksa i Mac OS X. Mamy nadzieję, że ta informacja sprawi, że miłośnicy komputerów z logiem jabłuszka oraz tych, których sercom bliski jest z różnych powodów pingwin, zwrócą uwagę na UFO: AI.

Możecie wierzyć lub nie, ale to co widzicie na zrzutach ekranu jest w istocie zmodyfikowanym silnikiem id Tech 2, który wykorzystany został między innymi w...Quake II!

Akcja obraca się wkoło kontrolowanej przez nas drużyny żółnierzy, wchodzących wskład sekretnej organizacji i mającej za zadanie chronić ziemię przed agresorem z kosmosu. Gra jest podzielona na 2 fazy: strategiczną (kontrolowanie produkcji, konstruowanie budynków oraz wysyłanie statków w celu reagowania na potencjalne zagrożenia, wszystko w czasie rzeczywistym) oraz taktyczną, turową polegającą na dowodzeniu ściśle określonym składem dzielnych wojaków.

Projekt jest cały czas rozwijany, a najnowsza wersja gry (2.3) pochodzi z 14 maja tego roku.