Gry

FlightGear

przeczytasz w 1 min.

» Pobierz grę

Jako że często przesiaduję na benchmarkowym forum, zdążyłem już zauważyć, że mamy w naszych szeregach także maniaków wszelkiego rodzaju symulatorów lotu. Przedstawiamy więc FlightGear - opensource'ową platformę funkcjonującą od 1997 roku, która ciągle jest rozwijana.

Jej najnowsza wersja 2.0.0 dostępna jest dla Windows, Mac OSX, Linux, IRIX i Solaris. Co ciekawe nie występują żadne problemy w uruchomieniu na OS-ach 64-bitowych. Do płynnego fukcjonowania gry na poziomie powyżej 60 kl./s wystarczy jednordzeniowy procesor 3,0 GHz oraz karta graficzna wykorzystująca OpenGL.

Silnik odpowiadajcy za symulację lotu, SimGear, pozwala na wzbicie się w powietrze nie tylko małymi awionetkami, lecz także dużymi jednosktami rejsowymi, myśliwcami odrzutowymi, helikopterami, a nawet paralotnią. Za warunki atmosferyczne, chmury, efekty refleksów oraz pory dnia i nocy odpowiada silnik TerreGear.

W trybie multiplayer będziemy mogli przemierzać przestworza wraz z innymi graczami i śledzić ich i swoje poczynania na mapie zaimplementowanej bezpośrednio do gry z Google Maps.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, gra jest cały czas rozwijana, dodawane sa nowe pojazdy latające oraz mapy, dzięki którym będziemy mogli zobaczyć z lotu ptaka także nasz kraj ojczysty.