Gry

Maniac Mansion: Day of the Tentacle

przeczytasz w 1 min.

» Pobierz grę

Maniac Mansion: Day of the Tentacle to kontynuacja hitu wydanego przez Lucasarts z 1987. Był nim Maniac Mansion: Deluxe, który pierwotnie ukazał się na Commodore, by posiadaczom komputerów PC "objawić się" rok później.

Jest to przygodówka w 2D typu point-and-click, w której klasycznie ratujemy Ziemię przed zagładą. Postacią sterujemy poprzez wybranie z listy komend odpowiedniego zadania, a następnie kliknięciu na przedmiot w celu interakcji. W grze występuje motyw podróży w czasie, która pozwala swobodnie przełączać się między trzema bohaterami, których poczynaniami będziemy kierować. Ciekawostką jest, że niektórymi przedmiotami postacie mogą się wymieniać poprzez uprzednie umieszczenie ich na zmodyfikowanych... muszlach klozetowych. Oryginalne.

Nasze decyzje podjęte w przeszłości będą miały wpływ na teraźniejszość i przyszłość, co jeszcze bardziej urozmaica grę. Podobnie jak w większości przygodówek Lucasarts postacie nie mogą zginąć. Nawet gdy popełnimy nie do końca słuszną, a mogłoby się wydawać tragiczną w sktukach, decyzję.

Gra miała średnią ocenę 93/100 na Metactritic i znalazła się w kilku światowych zestawieniach najlepszych gier wszechczasów. Wystarczająca rekomendacja, prawda?