HDD

LG XD6

przeczytasz w 1 min.

Rodzaj nośnika: zewnętrzny dysk 2,5"
Rozmiary: 124 x 80 x 13 mm
Interfejs: USB 2.0
Pojemność: 500 GB
Dane techniczne: WD3200BEVT (5400 obr./min, NCQ, 8MB Cache)

Nie da się ukryć, że jest to dysk przeznaczony raczej dla kobiet, albo dla osób o - nazwijmy to - wyższym poczuciu estetyki. ;-) Zresztą już reklamy LG XD6 sugerują właśnie, że powinny na niego zwrócić uwagę panie. Za wzornictwo dysku odpowiada paryska agencja NellyRodi, a jego aluminiowa powierzchnia została ozdobiona kryształami Swarovskiego. Dioda sygnalizująca pracę znajduje się na jego przedniej części, obok portu mini-USB.

W pudełku z dyskiem znajdziemy także płytę z oprogramowaniem oraz dwa przewody: mini-USB -> USB, oraz mini-USB - 2 x USB. Z drugiego przewodu oczywiście skorzystamy tylko wtedy, jeśli jeden port USB w komputerze nie będzie potrafił dostarczyć LG XD6 odpowiedniej ilości energii. Może się to zdarzyć w przypadku niektórych komputerów przenośnych.

Do LG XD6 dołączone jest także etui - na pewno przyda się podczas przenoszenia dysku, chociaż jego jakość nas nie zachwyca. Jeśli jednak szukasz technologicznego prezentu dla wybranki twego serca, dysk LG XD6 może być naprawdę dobrym wyborem.

LG XD6 występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej (Titan - na zdjęciach) oraz różowej (Violet). Dostępne pojemności to 320, 500 i 640 GB. Na dysk udzielana jest 2-letnia gwarancja.

  LG XD6 500 GB
 

plusy:
ładny design
etui w zestawie

 

minusy:
tylko USB 2.0

Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 370 zł