HDD

Iomega Prestige Portable

przeczytasz w 2 min.

Rodzaj nośnika:  zewnętrzny dysk magnetyczny 2,5"
Rozmiary: 130,6 x 80,5 x 15,5 mm
Interfejs:  USB 2.0
Pojemność: 500 GB
Dane techniczne: ST9500325AS (5400 obr./min, NCQ, 8MB Cache)

 

Kolejny 2,5-calowy dysk przenośny firmy Iomega i oparty na interfejsie USB 2.0. Tym razem jest to propozycja dla tych, którzy cenią sobie prestiż (Prestige). Obudowa ze szczotkowanego aluminium prezentuje się dystyngowanie, a na dodatek nie jest podatna na zabrudzenia. Wyciągając dysk choćby na spotkaniu biznesowym nie musimy się kłopotać o  to, że będzie pokryty doskonale widocznymi odciskami palców. Dobre wrażenie psują nieco boczne osłony, które są wykonane z plastiku.

Przewód dołączony do Iomega Prestige Portable wyposażony jest w dwie wtyczki USB, na wypadek gdyby jeden port USB nie był w stanie dostarczyć urządzeniu odpowiedniej ilości energii. Dioda sygnalizująca pracę dysku znajduje się na wierzchu urządzenia, ale jej działanie jest na tyle dyskretne, że nie powinno nikomu przeszkadzać.

Oprócz eleganckiej obudowy urządzenie nie prezentuje sobą nic szczególnego. Dysk powinien zainteresować tych, którzy poszukują zwykłego, przenośnego magazynu danych o ładnym wyglądzie i niewygórowanej cenie.

Iomega Prestige został wyposażony w technologię Drop Shock, która chroni go przed pomniejszymi wypadkami. Nie jest to jednak ochrona tak zaawansowana jak w przypadku Drop Guard w modelu Skin, czy Drop Guard Xtreme zastosowanej w modelu BlackBelt.

 

Dysk występuje w wersjach o pojemności 250, 320 i 500 GB - testowaliśmy wersję 500 GB. Do zestawu nie jest dołączone oprogramowanie, ale można je pobrać za darmo ze strony producenta (Iomega Protection Suite). W skład pakietu wchodzi Trend Micro Internet Security (roczna subskrybcja), Iomega Quick Protect, EMC Restrospect Express Backup oraz MozyHome Online Backup (internetowy dysk o pojemności 2 GB). Po zarejestrowaniu produktu na stronie Iomega otrzymujemy 3-letnią gwarancję. 

 

  Iomega Prestige Portable 500 GB
 

plusy:
elegancka i odporna na uszkodzenia obudowa
trzyletnia gwarancja (po rejestracji)

 

minusy:
tylko USB 2.0

Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: około 320 zł (500 GB)