HDD

Transcend StoreJet 25D3

przeczytasz w 2 min.

Rodzaj nośnika:  zewnętrzny dysk magnetyczny 2,5"
Rozmiary:  129 x 82 x 17 mm
Interfejs:  USB 3.0 (wstecznie kompatybilny z USB 2.0)
Pojemność: 500 GB
Dane techniczne: SAMSUNG HM501II (5400 obr./min, NCQ, 8MB Cache)

Transcend StoreJet 25D3 z zewnątrz prezentuje się całkiem sympatycznie. Błyszcząca obudowa (glossy piano) robi ładne wrażenie, ale oczywiście należy uważać na zarysowania. Jako że niektóre starsze komputery mogą dostarczać przez złącze USB 2.0 prąd o napięciu poniżej 5V, które jest niezbędne do prawidłowej pracy dysku Transcend StoreJet 25D3, producent pomyślał o dodatkowym zasilaniu. W razie potrzeby sięgamy po dodatkowy kabel USB dołączony do zestawu.

Pomyślano nawet o takim drobiazgu jak sygnalizowanie, z jakim interfejsem pracuje urządzenie. Gdy dioda sygnalizująca świeci się na niebiesko, oznacza to, że korzystamy z USB 3.0, natomiast jeśli na czerwono - wykorzystujemy aktualnie USB 2.0.

Dzięki specjalnej konstrukcji obudowy dysk jest odporny na wstrząsy. Do urządzenia dołączono oprogramowanie szyfrujące (za pomocą 256-bitowego algorytmu AES) oraz do wykonywania zapasowych kopii danych. Produkt firmy Transcend zrobił na nas wrażenie. To przemyślane i dopracowane urządzenie.

W pudełku z dyskiem, oprócz płyty ze sterownikami i dwoma kablami (USB 3.0 i zasilający USB), znajdziemy także futerał przydatny przy transporcie - zwłaszcza przy jego błyszczącej obudowie. Urządzenie objęte jest trzyletnią gwarancją producenta.

 

  Transcend StoreJet 25D3 500 GB
 

plusy:
interfejs USB 3.0
dodatkowe zasilanie w przypadku wykorzystania USB 2.0
odporna na wstrząsy obudowa
sygnalizacja trybu pracy
etui

 

minusy:

podatna na zarysowania obudowa

Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: około 300 zł (500 GB)