HDD

Iomega eGo Portable SuperSpeed

przeczytasz w 2 min.

Rodzaj nośnika:  zewnętrzny dysk magnetyczny 2,5"
Rozmiary: 137 x 89 x 16 mm
Interfejs:  USB 3.0
Pojemność: 500 GB
Dane techniczne: ST9500325AS (5400 obr./min, NCQ, 8MB Cache)

W ten sposób dotarliśmy do pierwszego przedstawiciela 2,5-calowych dysków przenośnych, który jest wyposażony w interfejs USB 3.0. Dzięki zastosowaniu tego interfejsu kopiowanie dużej ilości danych nie będzie już się tak dłużyć, jak w przypadku USB 2.0, znikają także wszystkie problemy z zasilaniem i kombinacje z dwiema wtyczkami.

Iomega eGo SuperSpeed prezentuje się bardzo efektownie, co jest zasługą lśniącej obudowy o kolorze grafitowym (oficjalnie kolor zwie się Charcoal). O tym co się wiąże ze lśniącymi, ciemnymi obudowami wiemy wszyscy, ale cóż - nie można mieć wszystkiego.

Pracę dysku sygnalizuje miniaturowa dioda umieszczona przy porcie USB. Jest to całkowcie satysfakcjonujące rozwiązanie - nie jesteśmy zwolennikami sygnalizatorów o dużej wielkości i jasności, które potrafią irytować podczas pracy. Dysk wyposażono w technologię Drop Guard (ochrona przed upadkiem z wysokości maksymalnie 1,3 m).

Iomega eGo Portable SuperSpeed USB 3.0 występuje jedynie w wersji 500 GB. Do dysku nie dołączono oprogramowania, ale można je pobrać za darmo ze strony producenta (Iomega Protection Suite). W skład pakietu wchodzi Trend Micro Internet Security (roczna subskrybcja), Iomega Quick Protect, EMC Restrospect Express Backup oraz MozyHome Online Backup (2 GB miejsca na sieciowym dysku). Po zarejestrowaniu produktu na stronie Iomega otrzymujemy 3-letnią gwarancję.

 

  Iomega eGo Portable SuperSpeed 500 GB
 

plusy:
interfejs USB 3.0
technologia Drop Guard

 

minusy:

brak dodatkowego zasilania przy wykorzystaniu USB 2.0

Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 400 zł