HDD

Verbatim Store’n’Go

przeczytasz w 1 min.

Rodzaj nośnika:  zewnętrzny dysk magnetyczny 2,5"
Rozmiary: 127 x 82 x 20 mm
Interfejs:  USB 3.0
Pojemność: 1 TB
Dane techniczne: TOSHIBA MK1059GSM (5400 obr./min, NCQ, 8MB Cache)

Przenośny Verbatim jest zapakowany w standardową obudowę dysków serii Store'n'Go. W czarnym kolorze prezentuje się naprawdę przyzwoicie, chociaż powierzchnia obudowy wydaje się niestety podatna na zarysowania. Praca urządzenia sygnalizowana jest przez niebieską, dyskretną diodę umieszczoną z boku.

Interfejs USB 3.0 jest wstecznie kompatybilny z USB 2.0, ale należy pamiętać, że niektóre dyski w pewnych przypadkach mogą nie zadowolić się energią z tylko jednego portu USB 2.0. Kabel dołączony do dysku Verbatim Store'n'Go USB 3.0 wyposażony jest tylko w jedną wtyczkę.

Dyski Verbatim Store'n'Go wyposażone w interfejs USB 3.0 występują w wersjach o pojemności 500 GB i 1 TB - w naszych testach uczestniczyła wersja druga. Dysk objęty jest dwuletnią gwarancją. Producent dołącza do zestawu aplikacje Nero BackItUp oraz Burn Essentials (tworzenie kopii zapasowych i nagrywanie). Dodatkowo otrzymujemy oprogramowanie Green Button, które zatrzymuje obroty talerzy dysku gdy nie jest on uzywany, co zmniejsza zużycie energii.

  Verbatim Store'n'Go USB 3.0 1 TB
 

plusy:
interfejs USB 3.0
dołączone oprogramowanie

 

minusy:
brak dodatkowego zasilania przy wykorzystaniu USB 2.0

Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 320 zł (500 GB) i 600 zł (1 TB)