Odtwarzacze

Instalacja

przeczytasz w 1 min.

Gdy już uporamy się z wyborem sposobu połączenia odtwarzacza z TV lub wyświetlaczem, pora go uruchomić. Przełączamy główny włącznik, wciskamy przycisk "Power" na pilocie i po kilkunastu sekundach naszym oczom ukazuje się ekran powitalny, a tuż po nim "Quick instalator", który przeprowadzi nas przez podstawowy etap konfiguracji sprzętu.

Pomocnik instalacji jest bardzo funkcjonalny i wygodny. Pozwala na ustawienie trybu wideo (typ aktywnego złącza oraz proporcje ekranu), trybu audio (łącza analogowe lub cyfrowe), a także konfigurację sieci - przewodowej lub bezprzewodowej.
Na marginesie musimy zaznaczyć, że zarówno przy pierwszym jak i późniejszych uruchomieniach "DP", trochę będziemy musieli odczekać nim będzie on w pełni gotowy do działania. Wszystko to wiąże się m.in. z poszukiwaniem sieci, inicjowaniem oprogramowania, itp. Czy 10-12 sekund to dużo? Naszym zdaniem trochę za długo.

SETUP PLAYER - czyli wszystkie ustawienia odtwarzacza DP-600


Dostęp do LANu umożliwi nam skorzystanie z multimedialnych danych zgromadzonych na dysku (dyskach) naszego desktopa lub laptopa. Jeśli nasza sieć lokalna bazuje na podstawowych ustawieniach, aktywny jest serwer DHCP, to z pewnością Kiss szybko poradzi sobie z dopasowaniem się do jej ustawień.

W naszym przypadku tak się właśnie stało - infrastruktura sieciowa, którą wykorzystaliśmy opierała się m.in. na punkcie dostępowym U.S. Robotics z wbudowanym modemem i obsługą Wi-Fi. Oczywiście jeśli jest taka konieczność, poszczególne parametry możemy sami ustawić na późniejszym etapie w opcjach sprzętu - sztywne IP, szyfrowanie danych, klucze, itp.