Odtwarzacze

Obsługa

przeczytasz w 1 min.

Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek sprzęt audio-wideo bez zdalnego sterowania. Pomijają egzotyczne przypadki, każde urządzenia wyposażone jest w ten niewielki "dodatek". Rzecz oczywista, a jednak warto ją omówić. Podłużny pilot DP-600 prezentuje się świetnie. Skromne wzornictwo, czarny plastik, srebrno-matowe przyciski, "na oko" ideał.

W praktyce jest troszkę gorzej. Sterowanie odbywa się płynnie, układ klawiszy jest nienajgorszy ale szkoda, że najważniejsze przyciski takie jak: "play / pause", "stop", przewijanie, dostęp do opcji, nie zostały jakoś lepiej wyróżnione - można było nadać im inny kształt, wielkość, itp. Te drobne braki niestety zmuszą nas do dłuższej nauki, przyzwyczajania się do układu pilota.


Menu DP-600 zostało podzielone na kilka podstawowych działów, które pozwolą nam na szybki dostęp do określonego typu danych. W każdym przypadku pliki audio i wideo, a także zdjęcia, sortowane są oddzielnie. Trzeba przyznać, że jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, co do którego wcześniej mieliśmy pewne zastrzeżenia ale praktyka udowodniła, że jest to dobry pomysł. Pierwszy dział to multimedia zgromadzone na nośniku CD bądź DVD, który aktualnie znajduje się w kieszeni odtwarzacza.

Drugi nosi nazwę "PC Link" i jak nazwa wskazuje odwołuje się do danych zgromadzonych na dysku naszego komputera, z którym Kiss utrzymuje łączność poprzez sieć lokalną.

Dalsze to m.in. dostęp do usług sieciowych, a także do danych zgromadzonych na nośnikach, które możemy podłączyć do jednego z dwóch portów USB - Pendrive lub zewnętrzny dysk twardy.