Monitory

Oprogramowanie. Podsumowanie. Ocena

przeczytasz w 3 min.

W pudełku z monitorem znajdziemy płytę. A co na niej? Po pierwsze, instrukcja w języku polskim w formacie HTML. Swoją drogą, jest ona pełna błędów językowych, a takie kwiatki jak "Niebiesky" zamiast "Niebieski" to tylko wierzchołek góry lodowej. Oprócz instrukcji na krążku znajduje się kilka narzędzi: przede wszystkim Natural Color 2.0, służący do generowania własnoręcznie dopasowanego pliku ICM oraz MagicTune 3.6.Ten ostatni znacie już pewnie z innych recenzji monitorów Samsunga. Przypomnimy tyko, że MagicTune służy do regulacji monitora z poziomu systemu Windows. Działa szybko, jest intuicyjny i dopracowany graficznie. Niespodzianki nie było, podobnie jak z poprzednimi monitorami, również z SyncMasterem 205BW program MagicTune nie sprawiał żadnych problemów.

Podsumowanie

Samsung SyncMaster 205BW to ładny, niedrogi monitor z matrycą TN. Czego mu brakuje? Przede wszystkim dobrych kątów widzenia i lepszej jakości obrazu. Jednak to, co oferuje wielu użytkownikom również wystarczy - niezłe kolory, dobry czas reakcji i przede wszystkim duża powierzchnia matrycy, która przekłada się na wysoką rozdzielczość, i całe mnóstwo miejsca na pulpicie. Do tego sam monitor jest po prostu ładny i stanowi ozdobę biurka.

Opisywany model koreańskiego producenta bez oporów polecamy tym użytkownikom, którzy decydując się na monitor są w stanie pójść na pewne (niewielkie) kompromisy - poświęcić opisywane wyżej niedogodności, w zamian ciesząc się niską ceną i dużą powierzchnią roboczą matrycy.

Ocena Parametrów:
jasność: 5/5
kontrast:
4/5
kolory: 3/5
równomierność: 4/5
kąty:
4/5
czas reakcji: 4/5
Podsumowanie:
zastosowanie monitora
do biura, gier, filmów, drobnych prac graficznych
jakość wykonania
4/5
ogólnie jakość obrazu
4/5
ergonomia
4/5
Ogólna ocena
dobra

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    1
    Monitor jest świetny! Służy mi do grania, przeglądania Internetu i oglądania filmów. Jedyny problem jaki zauważyłem to to, że czasem może psuć się firmware panelu, ale to tylko na kilka godzin i nie zawsze. Używam na grafice Intel G45 wraz z matrycą o rozdziałce 1440x990. W takim zestawieniu można tego używać w Unity 2D. A bad-pixeli nie widziałem jeszcze.

    Polecam ten monitor.