Laptopy

Zadbaj o energię dla swojego laptopa, dbając o własną formę, czyli biurko eKinekt BD 3

przeczytasz w 2 min.

Czy zastanawialiście się jak nieefektywne mogą być ćwiczenia, na rowerze treningowym, gdy tylko pedałujecie, nie zajeżdżacie gdziekolwiek, a praca czeka w kącie? Albo i rozrywka. Jeśli tak, to nowa propozycja Acera, biurko eKinekt BD 3, to coś dla was.

Czy inżynierowie w Acer czytają komiksy myśląc o laptopach? Patrząc się na ich ostatni znalazek można powiedzieć, że na pewno, któryś z nich ma w kolekcji pamięnta Księgę VI serii Tytus, Romek i A’Tomek. Jeśli nie kojarzycie o czym mowa, to obejrzyjcie i przeczytajcie fragment tego komiksu. Nie jest to może to, co dziś jest popularne, ale...

Tytus Romek i A'Tomek Księga VI Tytus Romek i A'Tomek Księga VI 2

Nie mogłem powstrzymać się od takiego nawiązania, bo jakże inaczej potraktować biurko Acera, eKinekt BD 3, jak nie jako trenażer, dzięki któremu nie tylko utrzymamy formę, ale też uporamy się z innymi obowiązkami i… zaoszczędzimy trochę pieniędzy.


Obudowa mechanizmu rowerowego i blat biurka wykonana jest z tworzywa sztucznego z recyklingu pokonsumenckiego (PCR).

Prawdopodobnie wraz z testami tego biurka, które będą dokładnie rozpatrywać jego faktyczną ergonomię i przydatność jako urządzenia treningowego (bo nie jest to typowy trenażer), pojawią się też wyliczenia ile trzeba się napedałować, by zwrócił się jego koszt. A na razie znamy tylko cenę europejską, która wynosi 999 euro. Jak na trenażer to i mało i dużo, z naciskiem raczej na dużo. Lecz wszystko zależy od tego co potrafi eKinekt BD 3 i jak faktycznie jest wygodny.

Jak działa Acer eKinekt BD 3

Dokładnie tak jak w komiksie. Tylko, że zamiast maszyny do wytwarzania waty cukrowej, będziecie ładować swojego laptopa, telefon i cokolwiek tam macie w swoich zasobach, a można naładować poprzez kabelek USB. Może to być nawet ładowarka paluszków AA, bo są takie. eKinekt BD 3 wyposażono w dwa porty USB typu A i jeden portu USB typu C z funkcją ładowania dzięki pracy naszych mięśni.

eKinekt BD 3 przy pedałowaniu w tempie 60 obrotów na minutę, co jest z perspektywy treningowej jest zdrowym tempem, wygeneruje 75 Wh energii.

eKinekt BD 3 to połączenie biurka regulowaną wysokością blatu, które połączono z rowerkiem treningowym. Siadacie, zaczynacie pedałować, a energia sama popłynie przez porty USB. W czasie treningu można pracować na laptopie, oglądać filmy, a nawet grać, choć w tym przypadku może okazać się, że nasz wysiłek nie da rady wystarczająco szybko uzupełniać energii zużywanej na rozrywkę.

eKinekt BD 3 ma dwa tryby użytkowania. W trybie pracy blat zbliża się do siedziska i ułatwia przyjęcie postawy wyprostowanej. W trybie sportowym, możemy jak w trenażerze pochylić się i pokonywać tak nie tylko wirtualne kilometry.

Blat biurka ma podstawkę pod napoje, a także niewielki wyświetlacz, który informuje nas o efektach naszego treningu. To oczywiście dla tych, którzy w trakcie treningu wolą poczytać zwykłą książkę, prasę, czy obejrzeć film na większym ekranie niż ten w laptopie. Jest jednak też aplikacja eKinekt, która jeszcze atrakcyjniej informuje nas o postępach. Jej używanie przypomina używanie każdej innej aplikacji treningowej.


Tryb sportowy


Tryb pracy

eKinekt BD 3 nie jest jedynym rozwiązaniem, które pozwala połączyć funkcje treningowe z czymś więcej. Ba łączenie treningu z pracą czy rozrywką na rowerkach treningowych to coś z czym mamy do czynienia już od kilkudziesięciu lat. Są nawet specjalne „dynama”, które po zainstalowaniu na kole zwykłego roweru pozwolą ładować akcesoria przez USB w trakcie jazdy.

Lecz w swojej klasie, rowerowych biurek do pracy, eKinect BD 3 to chyba jeden z pierwszych jeśli nie pierwszy tego typu produkt. Jeśli nie, to dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Acer, cytat: komiks Tytus, Romek i A'Tomek Księga VI z 1971 roku

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Aquagen
  11
  Ja hołduję zasadzie z lekcji fizyki a mianowicie Zasadzie Zachowania Energii ... na później
  • avatar
   boomboom
   4
   ...i tak skończy jako wieszak
   • avatar
    metalmorphosis
    2
    Jako fan pecetów chyba wolałbym biurko z regulowaną wysokością pod które podstawiłbym zwykły trenażer. Bo na tym małym biureczku bałbym się postawić 34-calowego monitora. Z drugiej strony ja nie mam na tyle podzielnej uwagi by pedałować i jeszcze coś w tym czasie robić bo podczas jazdy rowerem zbyt często odpływam myślami. Więc zdecydowanie wolę wybrać się na zwykłą wycieczkę rowerową. przynajmniej świeżego powietrza zaznam. A za cenę tego wynalazku można kupić przyzwoity rower, albo jego równowartość dorzucić do jeszcze lepszego gdy ktoś woli lepszy rower.
    • avatar
     npc-bmk
     1
     Tak sobie patrzę zawsze na takie wynalazki jak to biurko z rowerem i od razu mi się w głowie stwierdzenie rodzi: "korpo style" Nie macie wrażenia takiego, że to dla takiego targetu jest robione?