Oprogramowanie

Adobe Muse ułatwi tworzenie stron WWW

przeczytasz w 1 min.

Jeżeli chcesz stworzyć swoją stronę internetową, ale programowanie w HTML nie jest Twoją mocną stroną, być może powinieneś zainteresować się narzędziem Adobe Muse. Pozwoli ono na bardzo proste tworzenie stron WWW.

Jednak by korzystać z  Muse, nie można być zupełnym komputerowym ignorantem. Według Adobe, z ich nowego narzędzia z łatwością będą korzystać tylko osoby, które wcześniej używały Illustratora czy InDesign, a dzięki temu będzie można szybko stworzyć grafikę, którą Muse zamieni na stronę.
 

Adobe Muse - Zrzut ekranu
 

Adobe przewidziało jednak, że nie zawsze da się działać w tak prosty sposób, dlatego program będzie miał możliwość wstawiania elementów kodu HTML. Oznacza to też, że producent przyznaje się do tego, że korzystając wyłącznie z ich narzędzia nie będzie możliwe stworzenie skomplikowanej strony internetowej.

Oprogramowanie da nam też możliwość zmiany tła, stopki, nagłówka, menu oraz widżetów takich jak okienko YouTube oraz Mapy Google. Dzięki WYSWIG będziemy w trakcie pracy widzieć, co zrobiliśmy do tej pory i będziemy mogli pracować bezpośrednio na projekcie. Żadnym problemem nie będzie także łatwe zamieszczenie plików multimedialnych takich jak .png, .gif i .flv.

Premiera Adobe Muse ma mieć miejsce w pierwszym kwartale 2012 roku. Oprogramowanie będzie kosztować 20 $ za miesiąc lub 180 $ za rok użytkowania. Dzięki temu każdy ma mieć zawsze aktualne oprogramowanie, dzięki czemu wszyscy klienci Adobe będą mogli korzystać z najnowszych funkcji aplikacji Muse.
 

Więcej o oprogramowaniu:

Źródło: CNet

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  0
  Wygląda nieźle. Kto wie, może kiedyś...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Żałosne, później wsadzasz taką stronę do validatora i ponad 200 błędów.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nigdy nie przepadałem za takimi wynalazkami. Najlepsze strony tworzy się samemu pisząc kod. HTMLa można się łatwo nauczyć, kiedyś jak zaczynałem był dla mnie czarną magią. Teraz strony tworzę na divach z oddzieloną warstwą treści i prezentacji (oddzielny plik CSS). Powoli, ale każdy jest się tego wstanie nauczyć. Choć pewnie i komuś się przyda ;)

    Gdyby jednak powstało coś w tym stylu co dało by możliwość budowania stron z wykorzystaniem zaawansowanych skryptów PHP to sam bym skorzystał. Parę kliknięć, ustawień i miałby się porządne logowanie, komentarze oraz sekcje newsów - to by było coś :D - a na razie to sporo czasu zajmuje mi bawienie się w PHP i to jedynie z nieskomplikowanymi skryptami :/