Gry

Agony - tak wygląda piekło po polsku

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Piekielna podróż, jaką zaserwować nam zamierza ekipa Madmind w grze Agony, może być niezapomniana. A pamięć odegra tu istotną rolę.

Pod względem artystycznym Agony wielu zachwyca od samego początku. Choć to, co widzimy na ekranie zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych widoków, to trudno odmówić twórcom z rodzimego Madmind kunsztu przy projektowaniu piekielnych czeluści. Teraz możemy przyjrzeć się im z bliska.

Jako udręczona dusza bez pamięci będziemy przemierzać mroczne zakątki piekła, próbując odnaleźć swoje wspomnienia i ukrywając się przed demonami. To właśnie szatańskim pomiotom poświęcone zostały dwa nowe materiały wideo po trzy minuty każdy. Pierwszy jest tylko ich filmową prezentacją… 

…drugi zaś pokazuje je w akcji, bo podczas rozgrywki będziemy mogli przejmować kontrolę nad innymi nieszczęśnikami:

Wygląda na to, że Agony może być jedną z najmroczniejszych i najbardziej klimatycznych gier ostatnich i nadchodzących miesięcy. Z pewnością będzie też budzić sporo kontrowersji, ale jak wiemy z historii, przeważnie działa to tylko na korzyść twórców i ich dzieła. 

O tym, czy gra Agony spełni pokładane w niej nadzieje, przekonać mamy się jeszcze w tym roku, a konkretnie w drugim kwartale. Polacy tworzą swoją produkcję na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4Xbox One.

Źródło: Madmind

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  "zyskają sukces"? Raczej odniosą sukces. Jakieś dziwne to Twoje połączenie.
  5
 • avatar
  HomeAudio
  Rewelacyjna realizacja. Mam nadzieję że zyskają sukces. W końcu chodzi o oryginalne/niesztampowe pomysły ;) Ale definitywnie powinni walnąć naklejkę +18 na tej gierce.
  3
 • avatar
  Balrogos
  Mnie sie podoba :) szczegolnie to nawiazanie z zebami do kobiecych narzadow rozrodczych.
  2
 • avatar
  zuzannator
  Jakieś te screeny nędzowate. Rozumiem, że porting na PS w toku :) Jeszcze pare miesięcy temu widzieliśmy super grafikę a teraz jakieś mydelniczki. No, może nie będą zubażać chociaż wersji na PC. HEJ!!! DEVELOPERKA!!! My PCtowcy mamy już 1080 w skrzynkach!
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  Wizja piekła której sam Dante Alighieri by się nie powstydził, jestem na tak :)
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  Może nie oglądałem za uważnie, ale na czym polega gamplay w tej grze?
  1
 • avatar
  cyberant
  Dla mnie ta gra wygląda jak totalnie pop...olona i strasznie chaotyczna, może i "mroczny klimat" jest, ale obawiam się że łażenie po takim wynaturzonym terenie szybko by się znudziło. czułbym się jak w kontenerze pod kliniką aborcyjną. Poronione...
  1
 • avatar
  patol1984
  Byłaby niezła psychodela, ale na gameplayu widać strasznie dużo niedoróbek, słabe jakości tekstur i niektóre kanciate modele jak w grach sprzed 15 lat.
  1
 • avatar
  NastyFerret
  Wygląda ciekawie, tylko oczy bolą od niskiego FOV ale to już tylko moja fanaberia. :P
  1
 • avatar
  X.X.X
  słyszałem już o tej gierce widziałem na yt u roja i zapowiada się wyśmienicie, uwielbiam w grach mrok