Procesory

Nowy procesor AMD w coraz lepszych cenach. Ten model może być hitem

przeczytasz w 1 min.

Procesor AMD Ryzen 9 7900X3D już podczas premiery spotkał się ze sporym zainteresowaniem użytkowników. Teraz jednostka może być jeszcze ciekawszą propozycją – co prawda od premiery minął dopiero miesiąc, ale już widać tutaj obniżki cen.

AMD Ryzen 9 7900X3D to wydajny procesor do grania i tworzenia treści. Jednostka została wyposażona w 12 rdzeni i 24 wątki Zen 4, ale wyróżnia się technologią 3D V-Cache. Większa pojemność pamięci podręcznej przekłada się na świetne osiągi w gamingu.

AMD Ryzen 9 7900X3D w coraz lepszych cenach

AMD Ryzen 9 7900X3D podczas premiery został wyceniony na 599 dolarów i już wtedy spotkał się ze sporym zainteresowaniem klientów. Co ciekawe, na zachodzie można zaobserwować drobne obniżki, bo w dużych sieciach handlowych procesor obecnie można kupić za jakieś 585 dolarów (14 dolarów taniej).

Korekty cen widać także w polskich sklepach. Procesor początkowo kosztował u nas jakieś 3300 złotych, a teraz można go kupić za 3050-3170 złotych (mówimy zatem o obniżce rzędu 4-7%, zapewne wynikającej z aktualizacji cennika i niższego kursu dolara).

AMD Ryzen 9 7900X3D

Niższe ceny to główny czynnik, który zachęca do wyboru sprzętu. AMD Ryzen 9 7900X3D to jednostka, która zainteresuje osoby składające wydajny komputer do grania, ale jest trochę tańszy od topowego modelu AMD Ryzen 9 7950X3D. W podobnej cenie znajdziemy konkurencyjny model Intel Core i9-13900K, który też jest bardzo ciekawą propozycją.

Źródło: NewEgg, inf. własna

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  4
  9 7900X3D po obniżce za 3050 zł? To nadal jest skrajny absurd uwzględniając ceny płyt głównych.
  • avatar
   rlistek
   -3
   Nikt nie chce kupować 6-rdzeniowego procesora do gier :(
   • avatar
    szymcio30
    -11
    7900X3D to może pokazać moc w 1080p bo 99% testów takich właśnie jest!!!!!. W 1440p, 2160p wszystko sie wyrównuje bo tu staje się ograniczeniem GPU. Natomiast w programach użytkowych to dostaje po tyłku od zdecydowanie tańszego i7-13700KF. A potem wielkie zdziwienie "Kowalskiego', ze przecież kupiłem najszybszy CPU do gier,a wzrostu FPS zero

    https://www.youtube.com/watch?v=78QAmZYYYHI
    • avatar
     Kasuja Wpisy Automatem
     0
     żadne odkrycie. rynek się nasyca, to i z ceną zjeżdżają. normalna marketingowa strategia.
     i teraz pytanie, jak z cenami będzie zjeżdżał Intel, bo w gen13 to jak na intela zaczął z dosyć niskiego pułapu :)

     jeszcze musi coś przycisnąć producentów grafik, bo te ceny co sobie śpiewają to jakiś sen wariata. powinni ostro popracować nad obniżką kosztów produkcji.

     z drugiej strony producentom gier też należy się kubeł zimnej wody. np. ostatnia produkcja "the last of us" ma kiepskie recenzje. pierwszy powód typowy dla nowych gier, zapluskwiona i po prostu gra się kończy bez żadnego komunikatu diagnostycznego. po prostu wypad. ale drugi powód kiepskich recenzji, chyba się przejechali na polityce "nasza gra wymaga najmocniejszego komputera". gra jest napisana źle, i zarzyna praktycznie każdy sprzęt. może za 5 czy 10 lat ta gra stanie się wartościową produkcją jak sprzęt nadgoni. efekt? kiepska sprzedaż, kubeł zimnej wody. tak sobie myślę, "no wreszcie".
     • avatar
      force
      0
      Seria desktopowa Ryzen 7000 jest NAJGORSZĄ serią od początku ryzenów. Koszt platfory jest zaporowy, a większy koszt nie jest współmierny do wzrostu wydajności. Właśnie widziałem na YT informacje, że sprzedaż procesorów przechyla się na stronę niebieski. Tam powinny polecieć głowy za takie koncertowe schrzanienie trendu wzrostowego ryzenów z poprzednich lat.
      • avatar
       Witalis
       0
       To oczywiste że będzie taniej, Przykład 5800X3D pokazał jak szybko staniał i te tez zaczną tanieć bo to cena jest kosmiczna tym bardziej że jeszcze w tym roku zapowiadana jest premiera kolejnej generacji procesorów AMD na AM5. Ale jak ktoś potrzebuje do RTX4090 to niech kupuje. Na pewno mniej problemów z energią, temperaturą, hałasem i schłodzeniem niż z 13900-tkami a wydajność praktycznie identyczna