Słuchawki BT

Słuchawki w kształcie suszarki do włosów. Czym jeszcze zaskoczy nas Apple?

przeczytasz w 2 min.

Według wielu doniesień w sieci - już w najbliższy wtorek poznamy kolejne nowości, które przygotowało Apple. Czego możemy się spodziewać?

Apple AirPods 3 - premiera już za kilka dni

Jeszcze kilka tygodni temu przedstawiliśmy podsumowanie konferencji Apple Spring Loaded 2021, w ramach której premierę miało kilka nowych (odświeżonych) urządzeń Apple, m.in.: AirTag, iMac z czipem M1 (który wedle wielu doniesień wyjątkowo szybko zużywa SSD), czy też najlepszy tablet z portfolio - iPad Pro.

Ci, którzy nie są do końca zadowoleni z tego, co zaprezentowano w kwietniu - być może ucieszą się z nowości, które możemy poznać już 18 maja.

Nowości zostaną ogłoszone "po cichu" - poprzez informację prasową. Apple nie zapowiedziało konferencji na tę okoliczność. 

Serwis MacRumors informuje o dwóch premierach. Pierwszą z nich będą słuchawki AirPods 3.

Największą i zarazem najbardziej zauważalną zmianą w najnowszych słuchawkach Apple ma być ich wygląd. Ten znany z pierwszej i drugiej generacji być może stał się już pewną cechą charakterystyczną, jednak nie ukrywajmy - trzecia wersja urządzenia i stale ten sam design? Nie tędy droga.

W związku z tym AirPods 3 mają wizualnie zbliżyć się do AirPods Pro. Moim zdaniem to zmiana na lepsze - ale uszczypliwie można dorzucić, że nietrudno w ich wyglądzie można doszukać się podobieństwa do… suszarki do włosów. Widzicie to?

Apple AirPods 3 - wygląd Tak mogą wyglądać Apple AirPods 3 (Źródło: 52Audio)

Nowe AirPodsy mają również zostać wyposażone w aktywną redukcję hałasu (ANC). Zmianie ulegną najprawdopodobniej również przetworniki.

Mimo wszystkich zmian - nie powinniśmy jednak nastawiać się na to, że najnowsza generacja “podsów” będzie lepsza od tych z dopiskiem Pro.

Apple Music HiFi za 40 zł miesięcznie

Drugą (i najprawdopodobniej ostatnią) nowością, którą możemy poznać 18 maja będzie usługa Apple Music HiFi. Istnieje możliwość, że jej wprowadzenie zostało wymuszone poprzez włączenie do oferty Apple słuchawek AirPods Max.

Nowy rodzaj abonamentu oznaczony jako HiFi ma zapewnić bezstratną jakość dźwięku i może być dostępny tylko dla wybranych urządzeń.

Choć cena nie jest znana - plotki mówią o cenie 9,99 USD miesięcznie, co w przeliczeniu na złotówki powinno wynosić jakieś 40 - 45 zł.

Doniesienia, jak to doniesienia - nie są oficjalnie potwierdzone przez Apple, więc trudno mówić o nadchodzących premierach ze stuprocentową pewnością. Mimo wszystko każda z ostatnich pogłosek pokrywa się z tymi, o których mówiono już wiele tygodni wcześniej.

Ja już czekam na wtorek - może nie aż tak, jak na premierę nowych iPhone’ów, czy Maków - ale chętnie przekonam się, czy Apple ma szansę podbijać rynek urządzeń audio.

Jeśli Wy również czekacie - dajcie znać w komentarzach. Śmiało, napiszcie też, co sądzicie o AirPodsach - czy warto brać je pod uwagę przed zakupem?

Źródło: MacRumors.com

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piomiq
  4
  > Czym jeszcze zaskoczy nas Apple?
  Mógłby spróbować z niższą ceną swoich urządzeń. Na pewno by wszystkich zaskoczył.

  Aha. Nie czekam na nic od tej firmy, bo nie ma na co. Raczej niewiele , a na pewno nic przełomowego, bo to się skończyło razem z odejściem Steva Jobsa.
  • avatar
   asnex
   2
   Kolejna pipidówka z wygórowaną ceną
   • avatar
    zack24
    0
    Wygląd może się zmienić, ale polityka "japka" na pewno nie. Dla nich każdy wyznawca ich marki jest dojną krową. Jak dla mnie testy powinny być przeprowadzane tylko i wyłącznie na zasadzie pomiarów aparaturą specjalistyczną, bo o wrażeniach odsłuchowych można napisać wiele poematów.
    Niezależne testy pokazały podczas ślepych prób, że najlepsi recenzenci sprzętów audio nie mieli pojęcia z czym mają do czynienia i wskazywali jako lepsze produkty nie markowe z taką samą precyzją jak te markowe. Podczas odsłuchów, posługując się własnymi notatkami wyłonili sprzęt najlepiej grający ze średnio-taniej półki cenowej, wskazując na wiele parametrów, których rzekomo nie usłyszeli w sprzętach kilkaset razy droższych.
    Uważam, że jak ktoś będzie chciał mieć takie suszareczki to i tak będzie z nich zadowolony, być może nawet nie ze względu na jakość muzyki.
    • avatar
     Qpers
     -1
     Apple przestało być innowacyjne wraz ze śmiercią Jobsa :( Wieczna nuda te ich produkty.
     • avatar
      Dariosex
      0
      Dlaczegoś moje jomentazze znikają??? Wy bandyty jedne!!! Zasrane bogacze!!! Nie daruje wam tego!!!
      Do sądu jutro idę ze mnie prześladujecie tylko dlatego ze jestem bidny!!
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ciekawe, czy będzie specjalna wersja planu One z bezstratną muzyką... bo teraz za 24 zeta jest Music, TV+ i Arcade w pakiecie... a co miesiąc, za opłaty za ten pakiet, jego wartość wpada na konto Apple TV...

       Mam nadzieję, że będzie pakiet One Hi Fi