Płyty główne

ASRock Fatal1ty X99 Professional: płyta dla hardkorowych graczy

przeczytasz w 1 min.

ASRock pochwalił się kolejną płytą główną do grania pod procesory Intel Haswell-E.

ASRock Fatal1ty X99 Professional płyta główna

ASRock zaprezentował kolejną płytę główną, która sprawdzi się podczas budowy wydajnego komputera do gier na bazie platformy Intel Haswell-E.

Mowa tutaj o płycie Fatal1ty X99 Professional, która przypomina niedawno opisywany model X99 OC Formula. Dla procesora przeznaczono podstawkę LGA 2011-3, dla pamięci RAM osiem banków pamięci DDR4, natomiast za zasilanie odpowiada 12-fazowa sekcja.

Nie zabrakło też funkcjonalności dla overclockerów – producent udostępnił tutaj przyciski ułatwiające podkręcanie, przełączniki wyłączające poszczególne złącza PCI-Express, punkty pomiarowe napięć zasilających, a także wyświetlacz diagnostyczny.

ASRock Fatal1ty X99 Professional płyta główna

Karty rozszerzeń można montować w czterech złączach PCI-Express 3.0 x16 i jednym PCI-Express 2.0 x4. Dla dysków przeznaczono dziesięć gniazd SATA 6 Gb/s i dwa M.2 (w tym jedno Ultra M.2 o wyższej przepustowości).

ASRock Fatal1ty X99 Professional płyta główna

Jak przystało na płytę główną dla graczy, producent zastosował tutaj wysokiej jakości kartę dźwiękową i sieciową – odpowiednio Purity Sound 2 i Killer E2200. Na tylnym panelu jest też port USB do podłączenia gamingowej myszki lub klawiatury.

ASRock Fatal1ty X99 Professional płyta główna  ASRock X99 OC Formula płyta główna
Płyta główna ASRock Fatal1ty X99 Professional (po lewej) i X99 OC Formula (po prawej)

Źródło: profil ASRock na portalu Facebook

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Petruss
    4
    "Na tylnym panelu jest też port USB do podłączenia gamingowej myszki lub klawiatury" czyli takie niegamingowe są niekompatybilne? zaczynają już naprawdę nadużywać tego słowa.
    • avatar
      Konto usunięte
      3
      gdyby pamięci były nieco tańsze to może bym się skusił na wymianę mojego ASUSA R IV BE na jakiegoś z x99 ale to kosztuje majątek trzeba czekać ...
      • avatar
        Adiqq
        2
        Specjalistą nie jestem, bo tylko przez 4 lata uczyłem się elektroniki, ale kojarzę wystarczająco, by zauważyć, gdy ktoś plecie bzdury.
        Sygnał cyfrowy ciężko zakłócić, bo jest dyskretny, czyli drobne zmiany napięcia nie zmieniają go w żaden sposób, pewne odchyły są dopuszczalne.
        Przewody podłączane do komputera zwykle są dość krótkie, więc ciężko o na tyle duże zniekształcenia czy jakiś realne spadki napięcia, by powodowały problem i ten przypadek rozpatrujemy.
        W momencie, gdy już jednak pojawi się jakaś przekłamana wartość, to do gry wchodzą dziesiątki różnych protokołów, w których przewidziano wykrywanie błędów i np. część transmisji jest powtarzana.
        • avatar
          Dudi4Fr
          -2
          Tak mnie ciekawi w jakim przypadku trzeba podpiąć ta dodatkowa wtyczkę model na dole płyty? I czy jest sens ją podpinać kiedy ma się tylko jedna grafe?
          • avatar
            Konto usunięte
            0
            Czym różni się zwykła karta sieciowa od tego Killera? Pytałem na różnych forach ale nikt nie potrafił jasno mi wytłumaczyć dlaczego jest to takie pomocne. Mniejszy ping? Większa stabilność sieci? Raczej nie zwiększona prędkość :-/
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              Jesli nie jestem hardkorowym graczem to moge kupic ta plyte?
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                Płyta dla hardcorowego portfela XD