• benchmark.pl
  • Bitcoin
  • ASRock oficjalnie prezentuje płytę z 13 złączami PCIe do koparek kryptowalut
Płyty główne

ASRock oficjalnie prezentuje płytę z 13 złączami PCIe do koparek kryptowalut

przeczytasz w 1 min.

Kopanie kryptowalut cieszy się niesłabnącą popularnością, więc producenci wychodzą na przeciw zainteresowanym – tak jak firma ASRock.

Podczas tegorocznych targów Computex pisaliśmy o płycie głównej ASRock H110 Pro BTC+, która została zaprojektowana z myślą o budowie rozbudowanych koparek kryptowalut. Model ten właśnie trafił do oficjalnej oferty producenta, więc możemy powiedzieć o nim coś więcej.

H110 Pro BTC+ na pierwszy rzut oka przypomina inne, low-endowe płyty główne pod nowe procesory Intela. Do dyspozycji oddano podstawkę LGA 1151, dwa banki pamięci DDR4-2133 oraz cztery gniazda SATA 6 Gb/s i jedno M.2 32 Gb/s. Ciekawostką są przyciski łatwego dostępu do włączania i restartowania komputera.

ASRock H110 Pro BTC+

Propozycję ASRocka wyróżnia jednak bogaty zestaw złączy dla kart rozszerzeń, bo do dyspozycji oddano łącznie 13 slotów - jeden PCI-Express 3.0 x16 i dwanaście PCI-Express 2.0 x1 (dodatkowe zasilanie doprowadzają tutaj dwa gniazda MOLEX i jedno SATA).

Płyta pozwoli więc na budowę rozbudowanych koparek kryptowalut - producent poleca np. konfiguracje z 5 kartami GeForce i 8 kartami Radeon, gdzie do tej pory trzeba było wykorzystać dwie osobne platformy.

ASRock H110 Pro BTC+

Tylny panel w zasadzie obejmuje tylko najpotrzebniejsze złącza. Wyprowadzono tutaj dwa porty PS/2, cztery porty USB 2.0, dwa porty USB 3.0, a także złącze sieciowe RJ45 i trzy złącza układu dźwiękowego.

ASRock H110 Pro BTC+

Jeszcze nie wiadomo kiedy i za ile płyta pojawi się w sprzedaży, ale jej wykorzystanie powinno przełożyć się na oszczędności przy budowie koparek kryptowalut (odpada koszt procesora, płyty, pamięci i dysku). Przy okazji warto wspomnieć, że niedawno podobną konstrukcję zaprezentowała firma Biostar.

Źródło: ASRock

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    carbo888
    4
    W ogóle ktoś się zastanawiał na co idzie ta "praca" wykonana przez koparki? Są rożne algorytmy które lepiej kopią na gpu, cpu, a nawet ostatnio na HDD (O.O) i szczególnie ta ostatnia opcja utrzymuje mnie w twierdzeniu, że to nie jest tylko kopanie bitów ale może mieć to coś wspólnego z ostatnimi "atakami hakerskimi", jakby nie patrzeć to udostępnianie mocy obliczeniowej i pamięci masowej za kasę na nieznany nam cel.
    • avatar
      Stoki
      3
      Trochę się spóźnili bo obecnie kupowanie sprzętu jest nieopłacalne chyba że możesz go wykupić za pół darmo albo masz darmowy prąd
      • avatar
        darioz
        3
        Super kupuje 10! Otworzę też pierwszy na świecie bank z bitcoinami i zarobię miliony!!! Wycieczki dookoła świata, gorące plaże i gorące piękne kobitki zawsze będom przy mnie!!
        • avatar
          Gniot
          1
          kopanie kryptowault ? chyba łamanie haseł
          • avatar
            Konto usunięte
            1
            I wszystkie karty podłączone do jednego NoNamowego PSU :D
            • avatar
              Konto usunięte
              -1
              Zamiast słuchać buraków, lepiej samemu policzyć.

              U mnie na jednym serwerze z 6x Radeon 470:

              Obecnie miesięcznie wychodzi = 2.83 ETH
              Nawet po niskim kursie £180 wychodzi £510 / miesiąc
              - prąd (680KWh) = ok. £68, na czysto zarabiamy £442

              Cena 1 Ethereum musiałaby spaść do poziomu £24 / $31 / 115 zł by taki serwer nic nie zarobił. KONIEC
              • avatar
                BULDOGGG
                0
                Wykupie wszystkie płyty główne z magazynów i sprzedam z zyskiem 120%
                • avatar
                  TomPo75
                  0
                  A kto jest po "drugiej stronie kabla" ? Kto wykorzystuje te moce obliczeniowe i do czego? Przeciez za darmo nikt kryptowaluty nie rozdaje.