• benchmark.pl
 • Gry
 • Gracze nadal kochają serię Assassin's Creed - dobra sprzedaż Black Flag
Gry

Gracze nadal kochają serię Assassin's Creed - dobra sprzedaż Black Flag

przeczytasz w 1 min.

Ostatni raport finansowy Ubisoftu zdradza, iż do sklepów dostarczono około 10 milionów egzemplarzy gry.

Assassin's Creed IV: Black Flag gra wyniki sprzedaży

W ostatnim czasie sporo mówi się na temat tego, iż seria Assassin's Creed nie oferuje już niczego nowego i systematycznie traci fanów. Wydaje się, że stwierdzenie to, a przynajmniej jego druga część, nie jest do końca prawdziwe.

Po premierze kilku największych hitów zeszłego roku zaczęły pojawiać się doniesienia dotyczące wyników ich sprzedaży. Pisaliśmy m.in. o słabej podobno sprzedaży Battlefielda 4 i Assassin's Creed 4: Black Flag właśnie. Ta druga produkcja w początkowym okresie miała sprzedawać się około 60% gorzej niż Assassin's Creed 3, ale w sytuacja musiała się później poprawić, bo w ogólnym rozrachunku nie wygląda ona źle.

Ostatni raport finansowy Ubisoftu zdradza, iż do sklepów dostarczono około 10 milionów egzemplarzy gry. Wprawdzie jest to wynik o ponad 2 miliony gorszy od przywołanego Assassin's Creed 3, ale pomimo tego Ubisoft jest z takiego obrotu sprawy zadowolony.

Warto dodać, jak wspomniane 10 milionów rozłożyło się na poszczególne platformy. 7 milionów stanowiły egzemplarze na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a 3 miliony to już wersje na nowe konsole - PlayStation 4Xbox One.

Nic dziwnego zatem, że producent ani myśli porzucić tę serię lub nawet zwolnić tempo z premierami kolejnych części. Ba, najprawdopodobniej pójdzie w odwrotną stronę, ponieważ wiele wskazuje na to, że w tym roku pojawią się aż dwie nowe części Assassin's Creed.

Źródło: gamespot

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  6
  Mi osobiście już się troszkę przejadł myślę że jakby zrobili przerwę z 2 lata i wydali coś dobrego to chętnie zagram.
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   A ja bym zobaczył takiego assassins creeda na tle historycznym 1 wojny światowej albo powstania listopadowego.
   • avatar
    Konto usunięte
    5
    Z Assassinami to jak ze "Szklaną Pułapką"... Powinna zakończyć się na 3 części... choć 4 nie była taka zła.
    • avatar
     scoobydoo19911
     1
     Myślę że Ubi mogło by nową markę wprowadzić. najpierw wykończyli księcia persji, teraz haszyszynów wałkują do znudzenia. oj, nie tędy droga.
     • avatar
      Wasek
      0
      Mnie zdecydowanie bardziej się podobało Black Flag od trzeciej części. Zależy kto komu jakiś klimat pasuje. Nigdy nie lubiłem historii związanej z wojną z Indianami i Francuzami ani czasów powstawania Stanów Zjednoczonych, za to klimat piratów bardzo mi przypasował.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Hm troche mnie to nie dziwi. Chyba w tamtym roku nic na tyle ciekawego nie bylo puszczone, ze gracze woleli kupic AC bo to troche sprawdzony produkt i mial na pewno sensowniejsze wymagania niz COD.