Internet

Dokonaliśmy niemożliwego - Polacy zebrali 22,5 mln na Bayraktara dla Ukrainy

przeczytasz w 1 min.

Polacy zebrali ponad 22,5 mln zł w całkowicie oddolnej akcji #BayraktarChallenge. Okazuje się, że „w kupie siła” i wspólnie byliśmy w stanie zebrać wystarczającą kwotę, aby kupić dron Bayraktar dla ukraińskiego wojska.

Ukraińcy dostaną Bayraktara od Polaków dzięki akcji #BayraktarChallenge

Zrzutka zorganizowana przez Sławomira Sierakowskiego jest największą w historii serwisu zrzutka.pl i jednocześnie jedną z wielu zbiórek pieniędzy dla Ukraińców. Głównym celem do zrealizowania było zebranie 22,5 mln złotych, za które miał zostać zakupiony dron bojowy Bayraktar TB2 tureckiej produkcji.

Akcja jest całkowicie oddolna i zebrała niemal 208 tys. wspierających, którzy na 4 dni przed zakończeniem zbiórki wpłacili już niemal 23 mln zł.

Bayraktar TB2

Do akcji przyłączyło się wiele polskich celebrytów (głównie aktorów i muzyków), którzy intensywnie promowali akcję #BayraktarChallenge. Wsparcia udzieliła również premier Litwy, Ingrida Simonyte. Jak się okazało - wsparcie przyniosło sukces dla największej w historii oddolnej zrzutki i zgodnie z tym, co powiedział Sierakowski - „kopa ruskim chcą dać zwykli ludzie po tym, co zobaczyli w Mariupolu, Buczy”.

Zainteresowanie było tak duże, że momentami padały serwery

Jak mówi sam organizator zbiórki - chętnych na wpłatę pieniędzy dla Ukrainy było tak dużo, że momentami padały serwery portalu zrzutka.pl. Choć cel został osiągnięty przed czasem, zbiórka trwa nadal i wszystkie pieniądze mają zostać przekazane wojskom Ukrainy.

W momencie publikacji tego artykułu średnia kwota wpłacana przez każdego użytkownika wynosi ok. 110 zł.

Sławomir Sierakowski poinformował, że istnieje prawdopodobieństwo swoistego „podwojenia” zebranych pieniędzy. Producent Bayraktarów poinformował, że przekaże drona Ukrainie - „swojemu najbliższemu sojusznikowi” zupełnie za darmo, a środki zebrane przez Polaków trafią na pomoc humanitarną.

Źródło: zrzutka.pl

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lister
  10
  No i fajnie - jedna zbiórka za nami.
  Teraz proponuję zacząć reklamować drugą zbiórkę, na polskie warmaty dla Ukrainy (zrzutka.pl/2e2khr) sztuk 20 za jedyne 5 melonów.
  • avatar
   kkastr
   5
   Brawo! Choć osobiście wolę zbiórkę na polskie drony Warmate dla Ukrainy. Podobno lepiej się sprawdzają na wojnie.
   • avatar
    gofish
    3
    Oby to wszystko co dajemy nigdy nie obróciło się przeciwko nam
    • avatar
     pawluto
     0
     Tylko co w nim tyle kosztuje ???
     Ale zbiórka chwalebna - Brawo !
     • avatar
      Warmonger
      0
      Dorzuciłem 100 zł. Nie jestem pacyfistą - albo my zabijemy ich, albo oni - nas.
      • avatar
       KENJI512
       -1
       Gdyby tak jeszcze zrobili zrzutkę na potrzeby Polaków ;)
       Tyle osób czeka w kolejce do lekarza, podczas gdy niektórych wpuszczają bez kolejki, nawet taka zrzutka na prywatne leczenia dla rodaków ;)
       • avatar
        lionoo
        -1
        Nas na żarcie nie stać,taka drożyzna a na Bayraktara zbiórki robią,dobra ściema.
        • avatar
         jarkko
         -5
         Zajelo to miesiac. Na ta chwile 209249 wspierajacych osob... w 38 mln kraju?! 2.8 mln Litwa zrzucila sie w 3 dni! Powiem szczerze, ze balem sie czy w ogole uda sie zebrac cokolwiek, na szczescie sie udalo.
         • avatar
          gromzjasnegonieba
          0
          Ale to kupili go od Turcji czy to jeden z tych co rzad zaplacil ale nigdy w Polsce nie wyladowaly ?
          • avatar
           JankukuraSzopen
           0
           Nazywam się Jan Szopen jestem światowej sławy ekspertem rynku kryptowalut kitu zarobił już 50 milionów$ Handlując tylko kryptowalutami!
           Posiadam ogromna posiadłość z czterema basenami, cztery najdroższe jakie tylko są elektryczne Tesle, prywatny jacht, chelikopter a wokul mnie piękne kobiety z całego świata!
           A kiedyś byłem tylko zwykłym studentem informatyki dorabiającym jako kelner w wekendy.
           Teraz mam tyle pieniędzy ze postanowiłem ze oddam cześć majątku na cele klimatyczne jak Bił Gejts! W tym celu spotkałem się już Gretą Gundberg której przekaże 25 milionów$. Omówiliśmy to przy lampce wina i oczywiście poszliśmy pozniej do łóżka! No coz nie mogła się mnie oprzeć tAki jestem piękny!
           Ty tez możesz mieć tyle pieniędzy ze tez oddawać swój majątek na cele szlachetne tak jak jA czy Bill Gejts! Ponieważ kryptowaluty to stały dopływ pieniędzy na konto!
           Zainstaluj aplikacje Crypto com i skorzystaj z mojego kodu polecajacego a otrzymasz az 25$ w kryptowalucie Cro na pierwsze inwestycje! Od zera do milionera! Nie czekaj i wykorzystaj ta szanse na szybkie nie wyobrażalne wzbogacenie się! Oto mój kod!!!!
           jjey2xxs9c