Nauka

Bill Gates o COVID-19: „Czeka nas kolejna pandemia”

przeczytasz w 2 min.

Podczas konferencji Munich Security Conference 2022, Bill Gates wypowiedział się o trwającej obecnie pandemii i zapowiada, że czeka nas kolejny kryzys związany ze zdrowiem, tym razem jednak winowajcą będzie inny patogen.

 • Założyciel Microsoftu już w 2015 roku informował o nadchodzącej pandemii.
 • Podczas konferencji Munich Security Conference 2022 (18-20 lutego), Bill Gates miał okazję wypowiadać się o trwającej pandemii i sposobie walki z nią.
 • Najlepszą szczepionką przeciwko koronawirusowi według Gates-a jest sam koronawirus, szczególnie wariant Omikron.
 • W ciągu kolejnych lat powinniśmy być przygotowani na kolejny kryzys zdrowotny na świecie, jednak wywołany przez inny patogen.

Gates przewidział pandemię i wierzy, że świat wróci do normy jeszcze w tym roku

Właściwie to do końca 2022 roku - tak twierdzi Bill Gates, który już podczas wywiadu udzielonego polskim mediom w zeszłorocznym marcu dostrzegał koniec pandemii.

Wówczas jego zdaniem lekiem na trwającą nadal sytuację zdrowotną na świecie są szczepionki, ale nawet w przypadku odwrotu wirusa - będziemy skazani na konieczność noszenia maseczek i zachowywania dystansu społecznego.

W jakim miejscu obecnie znajdujemy się w walce z pandemią?

Okazję, żeby wypowiedzieć się na to i kilka innych pytań miał Bill Gates podczas trwającej do 20 lutego konferencji Munich Security Conference.

Zdaniem filantropa, najlepszą szczepionką przeciwko koronawirusowi jest… sam koronawirus, szczególnie wariant Omikron.

Niestety sam wirus - zwłaszcza wariant o nazwie Omikron - jest rodzajem szczepionki. Oznacza to, że tworzy odporność (...) i wykonał lepszą pracę w dotarciu do światowej populacji niż w przypadku szczepionek.

-mówi Bill Gates zapytany o sposób walki z COVID-19

Założyciel Microsoftu stwierdził również, że ryzyko wywołania poważnych chorób (wskutek transmisji wirusa i jego zarażenia) zostało dramatycznie zmniejszone. Zaznacza jednocześnie, że wystąpienie krytycznych dla zdrowia objawów towarzyszących są powiązane z byciem starszym, otyłością lub cukrzycą.

Czeka nas kolejna pandemia - twierdzi Bill Gates

Nie zaznacza jednak w jakiej perspektywie czasu może ona nadejść. Następny kryzys zdrowotny ma być związany z zupełnie innym patogenem. Kontynuując rozmowę, Gates twierdzi, że naukowcy muszą szybciej reagować i sprawniej opracowywać nowe metody leczenia.

Bill Gates podaje jako przykład czas opracowania szczepionki przeciwko COVID-19 i dotarcie do nadpodaży - wszystko to trwało dwa lata. W przypadku kolejnego kryzysu, ten czas powinien zostać skrócony minimum do 6 miesięcy.

W kolejnej dekadzie powinniśmy być zdolni do stworzenia szczepionek nowej generacji, które będą zdolne do eliminowania całych grup wirusów - twierdzi Gates.

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o działalności Billa Gates-a związanej z medycyną. Jego predykcje odnośnie przyszłości pandemii mają szansę się sprawdzić?

Źródło: CNBC

Komentarze

62
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  studionti
  30
  Najnowszy wirus będzie miał nazwę Windows 13.
  • avatar
   pawluto
   15
   Wszystko jak sami widzicie jest zaplanowane...Już szykują następną pandemię a ja podjąłem już 100 procentową decyzję - Co by się nie działo to nie zaszczepię się - nigdy więcej nie przyjmę szczepionki jakiejkolwiek i na cokolwiek !
   Nie dajcie się nabierać na szczepienia to to jedna wielka bzdura.
   • avatar
    theng
    9
    Jak się coś zaplanowało, to wie kiedy się kończy. I zapowiadać nowe. Wystarczy mocniej pogrzebać w necie na temat laboratorium w Wuhan i badaniach na zlecenie rządu amerykańskiego i o udziałowcach w firmach szczepionkowych.
    • avatar
     michael85
     8
     Zainwestował poważne pieniądze więc opowiada te bzdury.
     • avatar
      PeetBoss
      7
      Jedynym groźnym patogenem są bogaci i politycy.
      • avatar
       Kaniuczek
       7
       Co się dziwić? Kovidowy Biznes, przyniósł mafiom farmaceutycznym gigantyczne zyski ze sprzedaży szpryc. Chcą kolejnych, wiadomo...
       • avatar
        AndrzejB
        6
        Błagam, nie nazywajcie tego psychopatę, mordercę filantropem!!!
        • avatar
         piomiq
         6
         Ooo, ekspert się wypowiedział.... Pan Bill Gates.
         Na czym to on się zna, niech no pomyślę.... Może na programowaniu, może na nad zarządzaniu wielką firma.
         Dlaczego zdanie tego pana jest takie istotne w tym temacie, co on może tu mądrego powiedzieć?

         Także clickbajt aż miło. Nie czytam, ale komentuje.
         • avatar
          que_pasa
          4
          Czy to nie ten staruch mówił o depopulacji?
          • avatar
           Erikson83
           3
           Powinni tego bogatego psychopatę na krześle elktrycznym znneutralizować !
           • avatar
            daszrade
            3
            Niech spierdalaaaaa! na księżyc z tą swoją pandemią.
            • avatar
             patryk1011
             3
             Czym dłużej przyglądam się działalności tego człowieka tym bardziej się zastanawiam dlaczego on jeszcze chodzi po tym świecie, aa sorry, pieniądze robią swoje... "normalny" człowiek za podobne krzywdy dla ludzkości już dawno siedział by w więzieniu lub został by stracony, a tutaj robi się z niego bohatera...
             • avatar
              coder
              3
              takie banialuki to ja też mogę opowiadać. Ogólne hasełka nic konkretnego. No jasne że wszystko się może zdarzyć.
              Później coś pyknie w 2045 i oczywiście będzie że Bill przecież wspominał że tak będzie
              • avatar
               kronic
               2
               Weź ty już spier... wąski
               • avatar
                hydrozagadka
                2
                czy moga wreszcie zrobic szczepionke obowiazkowa, ktora bedzie pozbywac sie ludzi, ktorzy jedyne czego chca i pragna to wladza, pieniadze, slawa oraz krzywda drugiego czlowieka.
                kiedys juz ktos wymyslil ale jakos ostatnio mamy problemy z podaniem tego preparatu. skladniki sa bardzo proste: sznurek i krzeselko.
                • avatar
                 angelboy
                 2
                 Ciekawym jest to co mówi :) jemu to wszystko na rękę bo jak nie elektronika to inne rzeczy gdzie ma udziały będą dla niego zarabiać :) Gates to smutny człowiek który jest obrazem tego jak bardzo żądza posiadania (pieniędzy) wyniszcza ludzi, chcą mieć więcej i więcej i mieć nad wszystkim pieczę :) nie doszukuję się teorii spiskowych, ale wystarczy posłuchać jego konferencji z 2012 i 2015 z jego żoną a także poczytać kto finansuje laboratorium w wuhanie :)
                 • avatar
                  ggość123
                  2
                  Bill i jego firmy farmaceutyczne, Bill i jego moc nad światem. Światem rządzi pieniądz a Bill ma ten pieniądz. Bill jest jednym z głównych udziałowców who, to kto rządzi who ? No przecież że Bill. Kto wynajduje leki od x lat ? No Bill przecież. A jak najlepiej szybko przetestować szczepionkę? Wyprodukować ją a potem wymyślić chorobę, ludzie przetestują sami na sobie, bez wieloletnich badań, a Bill już ma wyniki a nie za kilka lat. Już czeka nowy " super lek " teraz my czekamy na nową chorobę. Bill ma łeb na karku, wie jak zarobić kupę kasy. Brawo dla Billa .
                  • avatar
                   Ruffriders1988
                   2
                   Bill jest największym wirusem tego świata. Od kasy we łbie się poprzestawiało temu choremu psychicznie bandycie. Niech sam sobie walnie 20 dawek szczepionki i wystrzeli się w kosmos :E
                   • avatar
                    pociu08
                    2
                    Kombinator Bill Gates Gratuluje ,dalej kasę będzie trzepać jak widać Covid sie opłaca... BRZYDZE SIE TAKIMI LUDZMI !!!!!!!!!!!!!!!
                    • avatar
                     onlinemaster
                     2
                     Skurwiel jest współtwórcą pandemii, ma duży odsetek udziałów w jednej z największych firm farmaceutycznych, w sieci można znaleźć wiele dowodów na to, że macza w tym palce, powinni go zajebać, świat odetchnąłby z ulgą
                     • avatar
                      sn00p
                      1
                      W Stanach Bill jest pod obserwacją. Ludzie uważają że stać go i że celowo manipuluje informacjami by zarobić na Covid. Przepowiada przyszłość i jego przepowiednie się spełniają. Bill zaczął inwestować w badania nad Covid zanim ten wyszedł poza Chiny.
                      • avatar
                       kamishi
                       1
                       Głupich ludzi w komentarzach nie brakuje. Nażarli się fake newsów o Gatesie i teraz obsrywają internet jak knury podrówko.
                       • avatar
                        lynx_77
                        1
                        Facet na ten temat wie sporo bo jego fundacja zrzesza firmy które zajmują się szczepionkami. A firmy które zajmują się szczepionkami zajmują się też wirusami. Chyba rozumiecie że tu nie chodzi o niczyje zdrowie. To jest tak proste i gościu się z tym nie kryje
                        • avatar
                         Rypka
                         1
                         Nie ma żadnych wątpliwości ze ten chory psychicznie PSYCHOPATA Gates jest jednym z współodpowiedzialnych za wypuszczenie covida!
                         Oby po swojej śmierci wiecznie cierpiał i płonął w piekle!!!
                         • avatar
                          Magsp
                          1
                          Nie przeciwdział. Wyreżyserował
                          • avatar
                           pawelkorolko
                           1
                           Z ramienia "Fundacji Pomoc Opiekunom" pomagam opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnych uzyskać Świadczenie Pielęgnacyjne w wysokości 2119 zł./m-c zamiast 620 zł. (gdy taki zasiłek pobierają). Jeśli znasz Takie osoby - przekaż Im mój numer telefonu. Zapraszam do kontaktu: 602 799 853
                           • avatar
                            Marucins
                            1
                            Mowa o plandemi?
                            Toż ten cyrk jeszcze się nie skończył! Część państw się obudziła inne nie - część obywateli już działa inni za to zostają stłamszeni - niczym komuna (mowa o Kanadzie).
                            • avatar
                             lynx_77
                             1
                             'Tylko podpalacz wie gdzie i kiedy będzie pożar'
                             • avatar
                              Piotr1240
                              0
                              Zabawnie jest studiować kierunek biologiczny a potem czytać słodkie komentarze od randomowych osób xD
                              • avatar
                               AndrzejB
                               -1
                               Błagam, nie nazywajcie tego psychopatę, mordercę
                               • avatar
                                pawelcs
                                -2
                                Dziwne nie jest... człowiek jest najgorszym szkodnikiem, rozmnaża się bez oglądania się na konsekwencje. Na miejscu możnych tego świata rzeczywistego biłbym pandemie 2 razy na tydzień! Bez przerw na reklamę! Jak liczebność planety spadnie to 3 miliardów, to bym odpuścił...
                                • avatar
                                 daneel3
                                 0
                                 Dla przypomnienia jeszcze sprawa lipnej pandemii sprzed 10 lat: https://www.cda.pl/video/1764103e3
                                 https://www.youtube.com/watch?v=69sCP183sBE