Płyty główne

Biostar wie jak zachęcić klientów - producent daje 5 lat gwarancji na płyty LGA 1200

przeczytasz w 1 min.

Biostar nie jest zbyt popularną firmą na naszym rynku, ale wkrótce może się to zmienić. Dlaczego? Chociażby dlatego, że producent udziela na swoje płyty główne dłuższej gwarancji.

Płyty główne Biostar pod nowe procesory Intel

W ofercie firmy Biostar znajdziemy kilka płyt głównych z podstawką LGA 1200 pod nowe procesory Intel (Comet Lake-S). Warto im się przyjrzeć trochę bliżej.

Biostar Z490GTA EVO

Biostar Z490GTA

Biostar Z490GTN

Modele Z490GTA, Z490GTA EVO i Z490GTN powinny zainteresować entuzjastów, zwłaszcza jeżeli planują oni budowę konfiguracji z odblokowanym procesorem. Dwa pierwsze to standardowe modele typu ATX, które wyróżniają się efektownym designem, mocną sekcją zasilania i bogatym zestawem złączy. Ostatni zalicza się do konstrukcji typu mini-ITX, więc sprawdzi się w miniaturowych komputerkach.

Biostar B460GTA

Biostar B460GTQ

Niżej w hierarchii plasują się płyty B460GTA i B460GTQ – to podstawowe modele, które nadadzą się do budowy tańszych zestawów (niestety nie pozwalają na podkręcanie procesorów). Model B460GTQ ma format mATX, więc będzie dobrą propozycją do budowy mniejszych PC-tów.

Biostar H410MH

Biostar H410MHG

Na koniec dwie ekonomiczne konstrukcje z chipsetem H410 - H410MH i H410MHG. Obydwa modele zaliczają się do konstrukcji typu mATX, więc sprawdzą się nawet w mniejszych komputerach. Płyty oferują tylko podstawową funkcjonalność.

Biostar przedłuża gwarancję na płyty główne

Przy okazji premiery nowych płyt, producent wprowadził program Biostar VIP Care, który daje możliwość bezpłatnego przedłużenia gwarancji - w przypadku modeli Z490GTA, Z490GTA EVO i Z490GTN z 3 do 5 lat, a w przypadku modeli B460GTA i B460GTQ z 3 do 4 lat (modele H410 nie są nim objęte).

Biostar VIP Care

Jak przedłużyć gwarancję na płyty główne Biostar? Wystarczy zarejestrować zakup na stronie Biostar VIP Care (wymagane podanie numeru seryjnego). Szczegóły znajdziecie tutaj.

Dłuższa gwarancja może być sporym atutem przy składaniu nowego komputera na bazie płyty głównej pod procesory Intel (szczególnie, że inni producenci pod tym kątem ustępują Biostarowi). Nadal jednak nie znamy cen nowych modeli, a to zapewne będzie kluczowym czynnikiem przy wyborze sprzętu.

Źródło: Biostar

Zobacz więcej o płytach głównych:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  8
  "Emesaj" to by się zapłakał jak by miał dawać 5 lat GW na swoje płyty.

  Kiedyś chciałem u nich grafikę reklamować co miała prawie 3 lata to awanturę mi zrobili że sprzęt jest po gwarancji, się okazało że czas 3-letni gwarancji leciał już przed moim kupnem, ciekawe praktyki. Wydaję mi się że gwarancją powinna lecieć od dnia kupna przez klienta, a nie od dnia produkcji.
  • avatar
   mjwhite
   2
   5 modeli w tym matx i mitx... Brawo.... a nie jak u innych producentów 100 modeli różniące się kolorem ledów na laminacie...

   PS. Długa gwarancja w obliczu bardzo gorących i prądożernych procesorów... ciekawe :)
   • avatar
    stalkerpl
    1
    po 2 latach płytę wysyłać na tajwan czy gdzie?
    • avatar
     boro53
     0
     Już biegnę kupić płytę na pół roku.