Sprzęt AGD

Mikrofalówka nie działa, bo po aktualizacji chce być piekarnikiem parowym

przeczytasz w 2 min.

Wybrani posiadacze AEG KMK968000T borykają się obecnie z bardzo irytującą sytuacją. Wszyscy inni mogą się pośmiać, ale też jednocześnie pomyśleć, czy pchanie do wszystkiego Wi-Fi ma wyłącznie zalety.

AEG KMK968000T nie działa po aktualizacji, podaje zaskakujące komunikaty

Automatyczne aktualizacje bywają kłopotliwe nie tylko w przypadku systemu Windows. Coraz częściej pojawiają się na urządzeniach, które jeszcze kilka lat temu nie były w ogóle kojarzone z siecią. Takich jak chociażby mikrofalówka AEG KMK968000T (niektórzy sprecyzują pewnie, że to piekarnik kompaktowy z funkcją mikrofali). W mediach społecznościowych pojawiło się trochę wpisów mieszkańców Holandii będących w posiadaniu tego sprzętu, którzy aktualnie nie mogą z niego korzystać.

Jak się okazuje, AEG KMK968000T otrzymał w tamtym regionie nową aktualizację. Niestety, sprawiła ona, iż AEG KMK968000T może służyć wyłącznie jako element kuchennego wystroju, a nie przydatne urządzenie. W największym skrócie, po pobraniu nowego oprogramowania mikrofalówka oferuje funkcje piekarnika parowego, ale tylko w teorii, bo fizycznie nie jest w stanie ich obsłużyć.

Producent potwierdza problem, ale jego rozwiązanie będzie kłopotliwe

Również między innymi w mediach społecznościowych istnienie omawianego problemu potwierdził holenderski oddział AEG. Między innymi, bo wybrane z tamtejszych redakcji otrzymały również krótki komunikat od rzecznika prasowego. Można się z niego dowiedzieć, iż posiadacze egzemplarzy, na które spłynęła felerna aktualizacja są obecnie informowani o próbach rozwiązania problemu. Resetowanie do ustawień fabrycznych nic nie daje i niestety wygląda na to, że popsuć udało się zdalnie, ale już do naprawienia być może konieczna będzie wizyta techników (początkowo producent miał nadzieję, że i tu wystarczy zadziałać zdalnie).

„Obecnie jesteśmy w trakcie informowania naszych klientów o tym problemie. Zadzwonimy do nich, aby umówić się na spotkanie, podczas którego technicy będą mogli przeprowadzić aktualizację na miejscu.”

Użytkownicy, którzy przed dłuższy czas (bo może nie skończyć się na kilku dniach) nie mogą korzystać ze swojego sprzętu z pewnością są całą sytuacją poddenerwowani. Wszyscy inni mogą się pośmiać, ale też jednocześnie pomyśleć, czy pchanie do wszystkiego Wi-Fi ma wyłącznie zalety. Bo takie zdarzenia dobitnie pokazują, że jednak nie, a niekiedy jakby o tym zapominano.

Źródło: thenextweb, nu.nl, @AEG_nederland, foto: unsplash

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  11
  To byłoby śmieszne, gdyby nie opublikowany dzisiaj news o propozycji wszczepienia ludziom chipów służących za interfejs mózg-komputer.
  • avatar
   Marek1981
   2
   Te wszystkie ułatwienia i maszyny gotujące mogę doprowadzić że za 1może 2 pokolenia nie będą ludzie potrafili gotować. Ale tak jest w wielu aspektach naszego życia. Cała ta idea pełnego smarthome osobiście mnie przeraża.
   • avatar
    xmexme
    1
    Domyślam się że aby dało uruchomić się taką mikrofalówkę trzeba wyrazić zgody na zbieranie dymach (oczywiście takie niewinne ). AEG też chce wiedzieć coś o tobie.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     jak coś działa, nie ruszać. ja osobiście nie widzę potrzeby zapinania piekarnika lodówki czy kuchenki do neta. to proszenie się o kłopoty. do neta w zasadzie podpinam jedynie komputery/smartfony, od biedy telewizor dla DLNA ale i tak go wycinam z internetu na firewallu. z innej beczki, najnowocześniejsze sedesy mają ..... japończycy. ale czy warto je zapinać do neta??? poza tym bardzo mnie irytują rozwiązania typu "smart dom", gdzie wszelkie zainstalowane gadżety zapinają się do serwera producenta po to, abym ja ze smartfona mógł tym sterować. to jest jakiś kit. po co producent ma mieć monitoring mojego domu?????? dlatego też z takich rozwiązań nie korzystam. tak wiem, jest kilka urządzeń w których mogę wymienić firmware na własny, i mogę to zapiąć do własnego serwera. pytanie ....... po co to komu????
     • avatar
      janex2
      0
      Kto normalny aktualizuje mikrofalówke?
      • avatar
       BariGT
       -1
       Trzeba miec spore braki w szarych komorkach aby miec mikrofalowke podlaczona do sieci XD
       • avatar
        DariosBitcoin
        -3
        Ja to se tam mam merola za 350 baniek chate pod pod Bitcoin Sity I laski Salwadora lecom na mnie jak muhy wożem je swojim merolem a one gupie siem smiejom I asz piszczom I arz piszczom!
        • avatar
         NasHee
         -5
         To wpływ ideologii LGBTQAGDRTV+

         Witaj!

         Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
         Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

         Połącz konto już teraz.

         Zaloguj przez 1Login