Ciekawostki

BLIK rośnie - 40 mln transakcji w 1. kwartale 2019

przeczytasz w 1 min.

Polski Standard Płatności pochwalił się wynikami za pierwszy kwartał 2019 roku. Okazuje się, że aktualnie wykonujemy średnio 443 tysiące transakcji BLIKIEM każdego dnia

Aż 40 milionów transakcji wykonaliśmy w pierwszym kwartale 2019 roku, korzystając z systemu BLIK. To prawie 3 razy tyle, co w tym samym okresie ubiegłego roku i więcej nawet niż w całym pierwszym półroczu 2018. Wyraźnie widać, że rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Z BLIKA mogą już korzystać klienci wszystkich dużych banków w Polsce, przy bankomatach, w sklepach stacjonarnych czy też podczas zakupów online. To ostatnie zastosowanie zdecydowanie króluje – aż 3 na 4 transakcje w trzech pierwszych miesiącach 2019 roku były realizowanie właśnie przy kupowaniu produktów przez Internet. 

BLIK Q1 2019

Numerem dwa są wypłaty z bankomatów (12 proc.), następnie – płatności w tradycyjnych terminalach (7 proc.) i wreszcie – przelewy na numer telefonu (6 proc.). 

„BLIK jest już popularniejszy przy zakupach w sieci niż karty. Pokazały to dane NBP za ostatni kwartał ubiegłego roku. Wierzymy, że ten trend będzie się utrzymywać. Nie ma bowiem wygodniejszego sposobu na płatności za zakupy w internecie. Naszą ambicją na ten rok jest to, aby co drugi zakup w sieci był opłacany BLIKIEM” – skomentował Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Blik wyniki

Jakie poza tym są plany na przyszłość? To między innymi rozszerzenie usług, dla których dostępne są płatności powtarzalne, umożliwienie wykonywania przelewów na numer telefonu pomiędzy europejskimi bankami oraz wprowadzenie opcji zbliżeniowej.

„Nadal widzimy ogromny potencjał w rozwijaniu możliwości jakie daje użytkownikom BLIK. Już wkrótce otrzymają oni kolejne udogodnienia, dzięki którym codzienne płatności staną się jeszcze wygodniejsze” – podsumował Dariusz Mazurkiewicz.

Źródło: Polski Standard Płatności

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sebmania
  3
  A przypadkiem robili jakiejś promocji w pierwszym kwartale na płatności z blika ?
  • avatar
   nevermind
   1
   Nie mogę się przekonać aby zacząć tego używać.
   • avatar
    Marucins
    1
    Zrobili konkurs i pełno reklam zachęcających do korzystania z płatności BLIKiem to teraz chwalą się statystykami :)

    Co nie zmienia fakty że jest to świetny sposób....
    • avatar
     xchaotic
     -3
     Ja uzywam tylko do wyplat z bankomatow, bo nie musze drugiej karty debetowej nosic.
     Natomiast do placenia jednak kredytowa:
     1. Po pierwsze place prawie dwa miesiace pozniej - 56 dni.
     2. Jak jest jakis problem to jest charge back z banku w razie czego (1 raz chyba tylko musialem skorzystac, za to 700PLN wiec warto)
     3. Jak place karta to dostaje mile (mozna wykorzystac na loty lub hotele lub wynajem aut itd)

     Takze BLIK jeszcze daleko za murzynami IMO.