Gry

Cliff Bleszinski wraca do pracy i zakłada nowe studio

przeczytasz w 1 min.

Zapamiętajcie nazwę Boss Key Productions. Z pewnością jeszcze o niej usłyszymy.

Boss Key Productions

Największe studia związane z rynkiem gier kojarzy każdy. Jeśli chodzi o konkretne osoby, to większość graczy zna jedynie kilka postaci. Bez wątpienia bardzo rozpoznawalną twarzą jest Cliff Bleszinski, który wraca teraz do tego, w czym czuje się najlepiej - produkcji gier.

Jego odejście z Epic Games było dla całej branży sporym zaskoczeniem. Dość długo nie poznawaliśmy nowych planów jednego z ojców Unreal Tournament czy Gears of War, ale wiemy już, że dłużej odpoczywać nie zamierza.

Kilka dni temu sam Bleszinski poinformował, iż wraca do tworzenia gier. Teraz wiemy już więcej, ponieważ uruchomiona została strona interentowa jego nowego studia - Boss Key Productions.

Wprawdzie nie znajdziemy tam jeszcze wielu informacji, ale Bleszinski nie rozpoczyna nowego projektu sam. Jego współpracownikiem został Arjan Brussee, a więc postać też znana już branży gier. Jest to bowiem współzałożyciel Guerrilla Games, który po premierze Killzone 2 zdecydował się na zmianę otoczenia i ostatnimi czasy pracował w Visceral Games pomagając w pracach nad serią Dead Space.

Już teraz potencjał Boss Key Productions jest zatem spory. Debiutancki tytuł nowego studia ma zostać zapowiedziany we wtorek. Czekamy.

Źródło: eurogamer.net, gameit

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Hedrox
  8
  BOSKI Cliff powraca? Zawsze potrafił się krytycznie ocenić.
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Może zrobi strzelankę pokroju GoW'a na PC? Tylko pierwszy GoW wyszedł na PC i zabiło go...nie piractwo, tylko Windows Live...Bardzo fajna gra i fajnie by było zobaczyć coś podobnego na PC.
   • avatar
    Konto usunięte
    -2
    MAm nadzeije ze skupia sie na grach typu "indie" ale tych bardziej ambitnych, jak Planetary Anihilation, Project Eternity czy Divinity.

    Bo jak zabiora sie za "typowa" gre AAA majac niski budzet to sukcesu nie widze.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Cieszy mnie to, może wniesie jakieś świeże pomysły. Facet w końcu zrobił najlepszą grę na X360 w jaką kiedykolwiek grałem - Gears of War.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ciekawe co teraz wymyśli :D