Telewizory

Całkowicie bezprzewodowy telewizor istnieje. I możesz go… przyssać do ściany

przeczytasz w 2 min.

Displace TV to jedna z największych rewelacji targów CES 2023. To całkowicie bezprzewodowy telewizor, który nie potrzebuj kabli ani do przesyłu sygnału, ani do zasilania.

Całkowicie bezprzewodowy telewizor – oto Displace TV

Wśród najciekawszych nowości z CES 2023 znajduje się bezprzewodowy telewizor LG SIGNATURE OLED M. O ile jednak faktycznie obraz i dźwięk przesyłane są do niego bez „kabli”, to już zasilanie trzeba dostarczyć przewodem. Podczas tych samych targów zaprezentowany został jednak także Displace TV – i ten akurat to naprawdę całkowicie bezprzewodowy telewizor.

Displace TV nie potrzebuje do szczęścia żadnych przewodów. Dźwięk i obraz przesyłane są bezprzewodowo, a za zasilanie odpowiadają cztery akumulatory. Razem są w stanie zapewnić do 180 godzin działania, ale (dzięki rozwiązaniu hot-swap) można je indywidualnie wyjmować i ładować, bez przerywania pracy, więc na dobrą sprawę telewizor może działać non-stop.

Displace TV akumulator
Jeden z czterech akumulatorów w Displace TV.

Oczywiście skądś ten sygnał audio/wideo musi do niego docierać. Odpowiada za to specjalny moduł (nazywany tu stacją bazową). Ten już naturalnie musi być podłączony do gniazdka elektrycznego, ale nie musi znajdować się przy ekranie, a na dobrą sprawę może być nawet w innym pokoju (byle nie za daleko). 

Ma modułową konstrukcję i może przyssać się do ściany

Choć już samo to brzmi imponująco, to Displace TV ma więcej asów w rękawie. Po pierwsze: istnieje możliwość łączenia modułów ze sobą – tak, aby utworzyć większy ekran. Pojedynczy telewizor ma 55 cali i oferuje rozdzielczość 4K. Łącząc cztery takie urządzenia możemy uzyskać 110-calowy telewizor 8K. Moduły można też rozmieścić w różnych pokojach i podłączyć do jednej stacji bazowej, by płynnie się między nimi przełączać.

Równie intrygujące jest to, że Displace TV ma swój system próżniowy, dzięki któremu można go… przyssać do ściany albo i do okna. Słowem: możesz go nie tylko ustawić w dowolnym miejscu w pokoju, ale też powiesić bez konieczności wiercenia czy montowania jakichkolwiek uchwytów czy wieszaków. 

Displace TV montaż
Ułatwiony montaż Displace TV. Telewizor waży 9 kg.

Displace TV oferuje dostęp do wszystkich popularnych aplikacji Smart TV. Co jednak wypada podkreślić, w zestawie nie znajdziemy pilota. Zamiast tego urządzeniem można sterować za pomocą komend głosowych oraz gestów. Do obsługi tych ostatnich służy kamerka „wyskakująca” z górnej krawędzi telewizora. 

Pierwsze wrażenia z Displace TV? Pozytywne!

Ci, którzy mieli okazję zobaczyć Displace TV na żywo, wypowiadają się o urządzeniu głównie pozytywnie. Zarówno jakość obrazu i dźwięku, poziom opóźnień w transmisji, jak i działanie systemu przyssawkowego, zdają się stać na wysokim poziomie. Możesz zresztą spojrzeć na nagrania, jakimi podzieliły się serwisy CNET… 

…i Engadget:

Kiedy premiera i jaka jest cena Displace TV?

Displace TV ma trafić do pierwszych użytkowników jeszcze przed końcem tego roku. Jak się jednak pewnie spodziewasz, nie będzie to tani sprzęt. Pojedynczy 55-calowy telewizor został wyceniony na 2999 dolarów, a zestaw złożony z 4 modułów – na 8999 dolarów. 

Źródło: CNET, NotebookCheck, Engadget

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Monolit
  5
  Przydałby się tutaj jakiś system bezprzewodowego ładowania na odległość.
  • avatar
   Lukasxxz
   0
   Telewizor na baterie. Bez sensu rozwiązanie. Może gdyby trzymały przynajmniej pół roku to było by jeszcze znośnie, ale miesiąc? Śmiechu warte. Aczkolwiek przyssawki dosyć ciekawe, tylko czy na zwykłej ścianie by funkcjonowały poprawnie.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Tak, to jedna z największych rewelacji targów. Jest to po prostu przełom. Ludzie, którzy wiele lat temu zrezygnowali z TV, dzięki takim rozwiązaniom wrócą do oglądania telewizji.
    • avatar
     Ziomboy451
     -2
     "nie potrzebuj kabli oni do przesyłu sygnału, ani do zasilania."
     Zdaje niżej cytując "ile jednak faktycznie obraz i dźwięk przesyłane są do niego bez „kabli”, to już zasilanie trzeba dostarczyć przewodem"
     Czyli zdania ekspertów są podzielone? Czy kopiuj wklej artykuł z translatora? I tak doczytałem, że może być zasilany przez wbudowany akumulator, ale po co pisać o czymś czemu się zaprzecza linijkę zdania niżej?
     • avatar
      sn00p
      -12
      2023 a telewizory nadal istnieją. Wynalazek z 26 stycznie 1926 roku nadal ma się dobrze. Ciekawy precedens w czasach gdzie tablet/telefon sprawdzają się o wiele lepiej.
      • avatar
       piomiq
       0
       "Dźwięk i obraz przesyłane są bezprzewodowo" z pudełka stojącego gdzieś w salonie, do którego muszą być podłączone kable.
       A ten akumulator to przecież trzeba ładować, ew. wymieniać. Co gdy w trakcie ogląðania ulubionego filmy, serialu programu (publicystycznego) nagle dostanę informacje o niskim poziomie akumulatora?
       Będę musiał przerwać i go naładować, albo wymienić na nowy. No na prawdę niezła perspektywa.
       • avatar
        que_pasa
        0
        Niby fajnie ale jak to się ma do dzisiejszej mody na bycie eco? Ładowanie i korzystanie późniejsze z baterii nie zapewnia 100% sprawności.
        • avatar
         Kasuja Wpisy Automatem
         0
         łeeee, słabo. a już myślałem że aby on działał, trzeba będzie kręcić dynamem na korbę :) treść video? przecież może być kamera, i się wygłupiamy przed pudłem, robiąc sobie ........ serial.
         normalnie rewelacja.